Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Miasto
Kultura

Trwa 5. Festiwal Książki Opole 2021

Festiwal Ksiązki 2021

W dniach 11 - 13 czerwca 2021 roku na Placu Wolności odbywa się piąta jubileuszowa edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie - 5. Festiwalu Książki Opole 2021.

W drugi weekend czerwca będziemy gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na plenerze wydawniczym, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie.

 

program festiwalu

 

- Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę! – wspomniał Remigiusz Mróz podczas czwartego festiwalu książki.

Festiwal doczekał się już piątej jubileuszowej edycji i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 200 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw.

- Można powiedzieć, iż Opole, to stolica polskiej książki, dlatego że za każdym razem, a byłem  już kilka razy w Opolu jako autor na spotkaniach autorskich, i za każdym razem to były rewelacyjne spotkania, najlepsze z możliwych. Naprawdę wielki szacunekMaciej Orłoś – wspominał podczas drugiej edycji wydarzenia.    

- Było cudownie, wspaniała atmosfera i ludzie z niesamowitą energią! – wspominała Beata Pawlikowska podczas czwartej edycji festiwalu.

Na plenerowej scenie piątego festiwalu książki będziemy gościć takich autorów jak: Katarzyna Nosowska, Wojciech Jagielski, Agnieszka Maciąg, Vincent Sewerski, Tomasz Kammel, Marek Niedźwiedzki, Joanna Bator i wielu innych. Pomimo tak krótkiego czasu na organizację Festiwalu oraz aktualnej sytuacji pandemicznej, zadbaliśmy o to aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Niestety w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się wydarzenia współtowarzyszące, takie jak warsztaty oraz koncerty. Plener Wydawniczy cieszy się również ogromnym zainteresowaniem, wśród największych polskich wydawnictw. - Do Opola przyjedzie około 60 wystawców z całej Polski – wspomina Judyta Gralka – organizator.

 

festiwal książki

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, pomysłodawcą i inicjatorem drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera Miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

 

 

Załączniki
jpg Plakat
jpg Program
Dane kontaktowe
Wydział Promocji
ul. Szpitalna 3b-5-7
45-010 Opole
bp [at] um.opole.pl
Lokalizacja