Natura

Bracia Atos i Portos zapraszają do Opola!

baner

Po blisko 25 latach do opolskiego ogrodu zoologicznego powróciły największe drapieżne koty świata. Specjalnie dla nich powstał nowoczesny obiekt, który jest prawdziwym przebojem opolskiego ogrodu zoologicznego.

Opolskie wybiegi dla tygrysów oraz lwów są jednymi z największych w Europie. Wielkie koty mają do dyspozycji w sumie ponad 3,5 tysiąca metrów kwadratowych. Wybiegi są w dużej części przeszklone, co pozwala na obserwowanie tych majestatycznych zwierząt z bliska. To po prostu trzeba zobaczyć na własne oczy!

wybieg

W ZOO Opole zamieszkały dwa lwy angolskie, Atos i Portos oraz tygrys amurski Diego.

W naturze lew angolski zamieszkuje południowo-zachodnią Afrykę. Podobnie jak inne podgatunki lwów, poluje głównie na duże zwierzęta, takie jak zebry i antylopy. Odmiennie od innych przedstawicieli kotowatych, lwy są zwierzętami społecznymi. Funkcjonują w stadach liczących do 30 osobników. W ogrodach zoologicznych żyją do 25 lat.

Atos i Portos

lew Atos i Portos

Tygrys syberyjski występuje głównie w górach w południowo-wschodniej części Rosji. To samotnik prowadzący nocny tryb życia. Poluje na duże ssaki, głównie dziki i jelenie. Jest największy w rodzinie dzikich kotów.

Diego

- Cieszymy się bardzo, że lwy i tygrys wróciły do naszego ogrodu zoologicznego - mówi Lesław Sobieraj, dyrektor ZOO w Opolu. - Stworzyliśmy im tu wspaniałe warunki, bardzo zbliżone do tych, jakie miałyby na wolności.

Opolski ogród zoologiczny został uznany przez redakcję National Geographic za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Ogród wyróżnia się swoim atrakcyjnym położeniem na zielonej wyspie Bolko. Mieszka w nim ponad 300 gatunków zwierząt z całego świata, w tym unikatowe uchatki kalifornijskie, goryle nizinne oraz gepardy.

- To idealne miejsce na wypoczynek w gronie rodziny i przyjaciół. W opolskim ogrodzie każdy poczuje się  jak w tropikalnej dżungli albo dzikiej puszczy.  ZOO w stolicy polskiej piosenki to miejsce, w którym można spędzić wiele godzin, nie nudząc się ani minuty! – rekomenduje Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

ZOO Opole można zwiedzać przez całe wakacje w godzinach 10:00 - 18:00, a bilety można kupić w kasach oraz na stronie internetowej bilety.zoo.opole.pl. Dla przyjezdnych spoza Opola przygotowany jest parking dla samochodów osobowych i autokarów, na który można dojechać od ulicy Krapkowickiej.

Wydział Promocji
ul. Koraszewskiego 7-9