urzadatum [dot] opole [dot] pl (urzad[at]um[dot]opole[dot]pl)

Filmy / Spektakle

Spektakl "Pingwiń" w Opolski Teatrze Lalki i Aktora

Opolski Teatr Lalki i Aktora
ul. Augustyna Kośnego 2a
Ulgowy 27zł; Normalny 30zł; Grupowy 25zł

Był sobie pingwin, który bał się wody… Ale zaraz, jak pingwin może bać się wody? Ten mógł. Bo był to pingwin wyjątkowy. A właściwie Pingwiń. Będzie to więc historia o Pingwinie, który był na nie.
W środowisku naturalnym, pingwiny spędzają w wodzie 75% życia. W środowisku naszym, teatralnym, Pingwiń całymi dniami przesiadywał na brzegu łowiąc ryby i czytając książki. Tylko tu czuł się bezpiecznie. Wszystko, co wiedział o świecie, było przeczytane lub usłyszane, nigdy zaś doświadczone.

Wszystko się zmieniło, gdy pewnego mroźnego dnia, jego brzeg odwiedziła Uchatka. Kompletne przeciwieństwo Pingwinia: zwariowana, energiczna, odważna, żądna wrażeń i czerpiąca z życia pełnymi garściami. I kompletnie nie rozumiejąca tak biernego podejścia do życia. Postanowiła więc użyć fortelu, by wyciągnąć Pingwinia z domu. Nieświadomy jej podstępu, Pingwiń wyrusza w nieznane i nagle… okazuje się, że świat wcale nie jest taki przerażający! Że niebezpieczeństwo nie czyha za każdym rogiem. I nie każda napotkana osoba chce go pożreć. Okazuje się natomiast, że ta podróż jest coraz bardziej ekscytująca! Jakie doświadczenie przyniesie Pingwiniowi ta wędrówka, kogo spotka na swojej drodze i jakie znaczenie ma w tej opowieści Szczęśliwy Kieł? O tym dowiecie się z naszej realizacji.

„Pingwiń” Marty Guśniowskiej to piękna i lekko romantyczna opowieść o tym, że zawsze należy podążać za swoimi marzeniami. To ciepła i uniwersalna historia, adresowana do dzieci i dorosłych, która uczy nas, że czasem trzeba rzucić się na głęboką wodę (nawet jeśli nie umiemy pływać), bo tylko wtedy możemy beztrosko unieść się na fali.