Zwiedzanie Wieży Ratuszowej | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Zwiedzanie Wieży Ratuszowej

Zwiedzanie Wieży Ratuszowej - plakat

Od 24 maja 2019 r. ponownie zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola, jak i turystów odwiedzających nasz region do zwiedzania Wieży Ratuszowej. Wieża liczy kilka kondygnacji, na jednej z nich została przygotowana krótka wystawa traktująca o historii Miasta. Niewątpliwie największą atrakcją czekającą na odwiedzających jest przepiękny widok rozpościerający się na Opole ze szczytu Wieży, gdzie przewodnicy opowiedzą o wyjątkowych miejscach znajdujących się w okolicy – otrzymamy kompendium wiedzy na temat m.in. Kościoła Franciszkanów, Zamku Górnego, unoszącej się w oddali majestatycznej Wieży Piastowskiej oraz zabytkowej wieży Katedry Opolskiej.

Zapraszamy do odwiedzin w każdy piątek w godzinach 14.30 – 17.30 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.30 – 14.30 (wejścia co godzinę).

Zwiedzanie odbywa się w zorganizowanych maksymalnie 10-osobowych grupach pod opieką przewodnika.

Cena biletu wstępu wynosi symboliczne 5 zł i obowiązuje dla wszystkich zwiedzających.

Bilety do nabycia w Miejskiej Informacji Turystycznej.

Ze względów organizacyjnych zalecamy wcześniejsze rezerwacje pod numerem telefonu: 77 451 19 87.

Zakupu biletu dokonujemy w dniu zwiedzania, najpóźniej 10 minut przed planowanym wejściem.

2019-05-20 13:24:43
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.