Zmiana organizacji ruchu w centrum | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Zmiana organizacji ruchu w centrum

zmiana linii nr 16

Od 13 stycznia nastąpi zmiana organizacji ruchu w związku rozpoczęciem budowy centrum przesiadkowego Opole Główne.
Autobusy PKS zamiast na dworcu będą zatrzymywały się na ulicach: Duboisa (na odcinku między 1 Maja i Armii Krajowej, który stanie się jednokierunkowy), Armii Krajowej (w pobliżu Polskiej Spółki Gazownictwa) i Sienkiewicza (przy Areszcie Śledczym). Na powyższych przystankach będzie możliwe wsiadanie i wysiadanie z autobusów. Natomiast na przystanku na ulicy 1 Maja w pobliżu Starostwa Powiatowego będzie się odbywało jedynie wysiadanie z autobusu.

Od 20 stycznia (poniedziałek) przystanek autobusowy znajdujący się w pobliżu dworca PKS, będzie przeniesiony kilka metrów dalej  – bliżej skrzyżowania ulic 1 Maja i Kołłątaja. Będzie on obsługiwał linie 5, 9, 13, 15, 21, 25, N1 i N15 (jadące m.in. w stronę osiedla AK). Z kolei linie autobusowe nr 3, 10, 11, 16 i N2 zatrzymujące się dotychczas przy dworcu PKS będą miały swój nowy przystanku przy ulicy Kołłątaja.

Miejsce do dłuższych postojów autobusów (np. przerwy kierowców) zaplanowano na parkingu w pobliżu stadionu żużlowego (okolice Rejtana i Wschodniej).

2020-01-09 10:09:06
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.