Zaproszenie na uroczyste Obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Zaproszenie na uroczyste Obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Wojewoda Opolski Adrian Czubak wraz z Prezydentem Miasta Opola, 10 Brygadą Logistyczną oraz Instytutem Śląskim w Opolu, zapraszają do wspólnego świętowania 101.rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Główne uroczystości odbędą się już 11 listopada br. w Opolu, jednakże obchodom towarzyszą dodatkowe wydarzenia. 

Obchody rozpoczną się już 10 listopada tuż po godz. 15:00 na placu przed opolskim Ratuszem gdzie odbędzie się inscenizacja pn. „Powstania Śląskie – niepokój i gniew”.

Uroczyste odsłonięcie artystycznej makiety Ostrówka, uświetni główne uroczystości w dniu 11 listopada. Praca przedstawia Panoramę Średniowiecznego Opola. Następnie w Katedrze Opolskiej odbędzie się Msza Święta, a w samo południe, pod Pomnikiem Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego w Opolu odbędą się uroczystość, podczas której nie zabraknie m.in Apelu Pamięci, salwy honorowej oraz defilady pododdziałów.

Tradycyjnie na Placu Wolności będzie można również wziąć udział w uroczystym polonezie, który poprowadzą uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Towarzystwa Alternatywnego Kształcenia im. Ireny Sendlerowej i  Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

Szczegóły wydarzenia na plakacie.

2019-11-07 11:08:49
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.