Zagrożenia okresu zimowego – CZAD | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Zagrożenia okresu zimowego – CZAD

Uwaga na czad!

„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna straży pożarnej, która dotarła także na opolszczyznę.

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego strażacy przypominają o tlenku węgla, który atakuje każdej zimy. Niestety, czad zbiera żniwo, bo zapominamy o przeglądzie pieców i instalacji grzewczej, nie wspominając już o junkersach.

Apelujemy o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z pieców grzewczych:

  • zadbajmy o to, aby nasza wentylacja prawidłowo funkcjonowała, dbajmy o czystość kratek wentylacyjnych – dzięki temu będziemy mieli cyrkulację powietrza i pod żadnym pozorem nie zaklejajmy wentylacji;
  • czad to bezwonny gaz, więc zainwestujmy w dobry czujnik, który zaalarmuje nas kiedy tlenek węgla nagromadzi się w naszym mieszkaniu;
  • dbajmy również o właściwą konserwację urządzeń grzewczych, a kiedy coś nas niepokoi natychmiast wzywajmy fachowca, który sprawdzi działanie naszego urządzenia i naprawi usterkę.

Dodatkowe informacje znajdziesz na stronie:

http://psp.opole.pl/aktualnosci/czujka-na-strazy-twojego-bezpieczenstwa/

2019-01-04 13:47:51
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.