Spektakl: Szewczyk Dratewka | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Spektakl: Szewczyk Dratewka

kościół, niebo, budynek

06.04.2018r., godz. 09:00 - Opolski Teatr Lalki i Aktora

Wstęp: 17zł ulgowy / 19zł normalny / 16zł grupowy 

Opis:

autor Maria Kownacka
reżyseria Aleksander Maksymiak
scenografia Jadwiga Mydlarska-Kowal
muzyka Zbigniew Karnecki

OBSADA:Królewna Mariola Ordak-Świątkiewicz
Szewczyk Dratewka, Rycerz Krzysztof Jarota
Król Gwoździk, Smok Andrzej Szymański
Ochmistrzyni, Kot Agnieszka Zyskowska-Biskup
Czarownica Dorota Nowak
Dyrygent, Rycerz Jan Chraboł

wiek odbiorców: od 3 lat

Szewczyk Dratewka Marii Kownackiej to jeden z najpiękniejszych bajkowych utworów polskiego teatru lalek. Od wielu lat obecny na scenach lalkowych wzrusza i bawi najmłodszych oraz starszą publiczność. Nasz spektakl to podróż do klasyki teatru lalek w jej najlepszym wydaniu. Spektakl ukazuje tradycyjne techniki animacyjne, ale jest przede wszystkim muzyczną przygodą.

Reżyser przedstawienia – Aleksander Maksymiak opowieść o dzielnym szewczyku wkomponował bowiem w muzyczno-operetkowe konwencje. Baśniowa, zanurzona w świetnych tradycjach dawnego teatru lalek scenografia oraz wyraziste postaci lalek autorstwa Jadwigi Mydlarskiej-Kowal, czynią z Szewczyka Dratewki urocze, magiczne przedstawienie. Ten pogodny, rozśpiewany pełen ciepła spektakl, opowiada o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata, pomaga zwyciężać zło i osiągnąć szczęście.

Szczegóły na: http://teatrlalki.opole.pl/spektakl/kwiaty-malej-idy/

2018-04-06 09:00
2018-02-14 10:24:39
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.