Umowa na modernizację MDK przy ulicy Targowej podpisana
[0]
25 milionów złotych (przy 80-procentowej unijnej dotacji) będzie kosztować przebudowana filia MDK przy ulicy Targowej. W jej wyniku budynek zostanie kompleksowo wyremontowany, począwszy od fasady, kończąc na instalacjach technicznych budynku. Umowę podpisali dzisiaj prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski, dyrektor MDK-u Elżbieta Marciniszyn oraz przedstawiciele wykonawcy z firmy Polbau.
Po przebudowie powstanie tu nowoczesna sala teatralno-taneczna z zapleczem, z 85 miejscami na widowni, powstaną dwie duże sale do zajęć teatralnych i prób, 6 sal zajęciowych, pracownia ceramiczna. Zmianie ulegnie też bryła budynku, zburzone zostaną parterowe przybudówki.
[1]
Uzupełnieniem prac budowlanych będzie zakup niezbędnego wyposażenia do prowadzenia działalności kulturalnej i edukacyjnej MDK (m.in stoły, regały, meble, sprzęt agd, siedziska, sofy, sztalugi, pianino, piec ceramiczny itp.) oraz montaż przed budynkiem książkomatu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu.
Po remoncie w MDK na Targowej znikną bariery architektoniczne, wymagać to będzie przebudowy klatek schodowych, zamontowana zostanie także winda dla niepełnosprawnych.
Budynek przejdzie też gruntowną termomodernizację, a nowy system wentylacyjny funkcjonować będzie na zasadzie rekuperacji ciepła.
Projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027. Wybrany został w trybie konkursowym.
Źródło: Czas na Opole