Weekend seniora z kulturą w Muzeum Polskiej Piosenki
[0]
W ramach ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”, odbywającej się w dniach 4–5 października 2025 r., Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na dwa wyjątkowe wydarzenia, przygotowane z myślą o seniorach oraz miłośnikach historii polskiej piosenki.
Sobota, 4 października 2025 r., godz. 11:00
„To były piękne dni – opowieść o KFPP w latach 1963–1981”
Opis: Spotkanie poświęcone historii Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w jego pierwszych, najbardziej legendarnych dekadach. Wydarzenie wzbogacone będzie o liczne materiały audio i wideo, przywołujące największe przeboje z lat 1963–1981. To wyjątkowa okazja, aby nie tylko poznać dzieje festiwalu, ale także podzielić się własnymi wspomnieniami z tamtych lat.
Niedziela, 5 października 2025 r., godz. 11:00
Pokaz filmu dokumentalnego „Nieznane historie znanego festiwalu”
Muzeum zaprasza na darmowy pokaz filmu dokumentalnego „Nieznane historie znanego festiwalu”, który odkrywa kulisy Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i przedstawia jego historię z perspektywy miasta – Stolicy Polskiej Piosenki. Narratorem dokumentu jest Artur Orzech, który w roli konferansjera festiwalu wystąpił aż 25 razy. W filmie wystąpili między innymi Alicja Majewska, Anna Panas, Elżbieta Zapendowska, Magdalena MEG Krzemień, Michał Bajor, Władysław Gawroński, Andrzej Hamada, Zenon Laskowik, Ryszard Łabus, Stanisław Sławomir Nicieja, Edward Spyrka, Jerzy Stemplewski i Jarosław Wasik.
Scenariusz i reżyseria: Andrzej Buchowski i Jacek Kaczor, autor zdjęć: Rafał Bobrowski, montaż: Piotr Stachowski, dźwięk: Killer Production, kierownictwo produkcji: Wiesław Duda. Film powstał z inicjatywy Miasta Opola oraz Opolskiej Fundacji Filmowej OFF Film.