Do Opola przyjadą nowe autobusy elektryczne

Komunikaty
Miasto
fot. Czas na Opole[0]

Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu otrzymał dofinansowanie unijne do zakupu 8 nowych pojazdów elektrycznych. Przyznana dotacja opiewa na 25 milionów złotych, a całkowity koszt inwestycji wynosi ponad 36 milionów złotych.

– Bardzo cieszy nas przede wszystkim wysoka ocena wniosku – mówi Ewelina Laxy z MZK w Opolu. – To zasługa pracy zespołu, który przygotował dokumenty. Były one weryfikowane przez ostatnie miesiące pod względem formalnym i merytorycznym. Przypomnijmy: chodzi o dostarczenie 8 autobusów elektrycznych, które będą kursowały na liniach 5, 9 i 13 . W ramach projektu w Opolu pojawią się dwa autobusy przegubowe – osiemnastometrowe oraz sześć dwunastometrowych. Wybudowany zostanie też pantograf na pętli przy ulicy Pużaka oraz infrastruktura w zajezdni.

 

fot. Czas na Opole[1]

 

Umowa na dostarczenie pojazdów została podpisana z firmą Solaris. Autobusy dotrą do stolicy regionu najpóźniej do końca października

 

Dane kontaktowe
Miejski Zakład Komunikacyjny w Opolu
ul. Luboszycka 19
45 – 215 Opole
77 402 31 00
Lokalizacja
Tagi
autobusy elekrtyczne
komunikacja miejska

Adres źródłowy: https://www.opole.pl/dla-mieszkanca/aktualnosc/beda-nowe-autobusy-elektryczne

Załączniki
  • [0] https://www.opole.pl/sites/default/files/field_header_image/Wydarzenia/Wydarzenia%20Ania/DJI_0654.MOV.00_02_09_03.Still001_0.jpg
  • [1] https://www.opole.pl/sites/default/files/field_header_image/Wydarzenia/Wydarzenia%20Ania/fot.%20Czas%20na%20OPole_5.jpg