Turystyka i biznes | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Turystyka i biznes

Turystyka i biznes

Dawno, dawno temu tereny nad Odrą porastały ogromne, dzikie puszcze. Było to jednak ponad osiem wieków temu… Dzisiaj Opole obchodzi 800-lecie istnienia i jest już zupełnie innym miejscem: pełnym atrakcji, zabytków i możliwości ciekawego spędzenia wolnego czasu. Miastem pięknej przeszłości i perspektywicznej przyszłości!

Nie brakuje nam zielonych terenów, na których chętnie odpoczywają mieszkańcy miasta. Dzisiaj Opole to europejskie miasto. Mamy wszystko co potrzebne do szczęśliwego życia (kina, teatry, zoo, obiekty sportowe) i nie trzeba tracić godzin by przedostać się z jednego końca miasta na drugi.

Jesteśmy dobrze skomunikowani z autostradą A4 oraz sąsiednimi lotniskami w Katowicach-Pyrzowicach, Wrocławiu, a nawet w czeskiej Ostrawie. Jeśli ktoś do nas przyjedzie i zamieszka w jednym z wygodnych hoteli, z pewnością nie będzie narzekał na brak atrakcji. Bogata jest codzienna oferta kulturalna w kinach, teatrach, filharmonii, czy znanej w całej Polsce Miejskiej Bibliotece Publicznej. Niedawno otwarto wyjątkowe w skali światowej Muzeum Polskiej Piosenki.

W jednym z nowoczesnych obiektów: Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, domEXPO, czy entrum Biznesu – można zorganizować konferencję, szkolenie, sympozjum, bądź event, którego długo się nie zapomni. Gdy jego uczestnicy zechcą odetchnąć od szkoleniowych wrażeń, do wyboru mają rejsy statkiem, spływy kajakowe, wycieczki quadami (produkowanymi w Opolu), czy park linowy.

Odbywa się u nas wiele interesujących wydarzeń kulturalnych, a najbardziej znanym jest oczywiście Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Mieszkańcy miasta mogą dokonać wyboru spośród wielu kulturalnych imprez, ponieważ nie sposób zobaczyć wszystkie.

Rozwijamy się w bardzo szybkim tempie, jak nigdy w naszej 800-letniej historii. Co roku w mieście pojawiają się nowi inwestorzy z całego świata, rosną fabryki, powstają nowe miejsca pracy.

Dynamiczny rozwój odbywa się w wielu kierunkach: nie tylko biznesowym, ale też akademickim, sportowym i turystycznym. Poprawiamy infrastrukturę. Budujemy drogi i mosty, ale nie zapominamy także o potrzebach duchowych i rozrywkowych naszych mieszkańców.

2017-06-06 15:40:48
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.