Ruszył 4 Festiwal Książki | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Ruszył 4 Festiwal Książki

Punktualnie o godz. 10:30 na Placu Wolności nastąpiło oficjalne otwarcie 4 Festiwalu Książki w Opolu, który potrwa aż 3 dni. Szczegółowy program godzinowy dostępny na stronie www.festiwalksiazki.pl.

W ramach festiwalu zaprezentowano publikację dla dzieci „Opole. Kolorowy portret miasta”. Powstała ona w ramach współpracy Urzędu Miasta Opola z Wydawnictwem Bellona. Ilustracje do kolorowanki przygotował Zbigniew Dobosz, natomiast twórcą scenariusza jest Krzysztof Wiśniewski. 24 stronicowa książka przedstawia m.in. historię stolicy polskiej piosenki, legendę o nazwie miasta, najważniejsze miejsca oraz zabytki, a także wiele innych ciekawostek, obrazków do pokolorowania, rebusów i łamigłówek. Książka skierowana jest do dzieci w każdym wieku, to kompendium wiedzy o Opolu nie tylko dla najmłodszych. Kolorowanka zawiera również plan miasta, co czyni ją przewodnikiem, dzięki któremu można zaplanować wycieczkę po Opolu.

Kolorowanka jest dostępna w księgarniach internetowych oraz stacjonarnych w całej Polsce, m.in. w Świecie Książki.

 

2019-06-07 13:01:58
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.