Przytulny domek dla jeża na zimę | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Przytulny domek dla jeża na zimę

Przyszedł czas, kiedy jeże szukają skrytek, w których mogą spędzić zimę. Może być to sterta liści albo gałęzi, miejsce, którego nikt nie będzie ruszał. Stąd w Opolu zaplanowano utworzenie na terenach zieleni miejskiej specjalnych stref dla jeży z opadłych liści, które będą pełnić rolę zimowisk. Drobiazgowość w usuwaniu jesiennych liści, częste koszenie oraz nadmierne przycinanie krzewów prowadzą do tego, że wiele zwierząt nie ma gdzie się schronić przed zimą.
Dlatego już dzisiaj proponujemy stworzenie schronienia dla jeży, aby mogły spokojnie przezimować. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i swobody jeżom, wytypowane lokalizacje mają tworzyć enklawy, tam gdzie zwierzęta bytowały w sezonie wiosenno-letnim. Pierwsze kopczyki zostały usypane wśród drzew m. in. w Parku Pasieka, w Parku na Wyspie Bolko, w Parku im. Armii Krajowej, na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Dambonia oraz w Grotowicach przy osiedlu Metalchem. W najbliższym czasie będzie ich przybywać również na innych terenach zieleni miejskiej, w trosce o schronienie dla tych pożytecznych, małych ssaków. Zachęcamy również właścicieli prywatnych posesji i innych administratorów terenów zieleni do tworzenia takich stref dla jeży.

2019-11-22 08:57:13
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.