Prelekcje z zakresu gospodarki odpadami w jednostkach oświatowych | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Prelekcje z zakresu gospodarki odpadami w jednostkach oświatowych

W miesiącu październiku pracownicy  Wydziału Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Opola przeprowadzili prelekcje z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi w następujących szkołach : PSP nr 31 , PSP nr 9 , PSP nr 32, ZSP nr 20. Podczas prelekcji uczniowie mogli dowiedzieć się jak prawidłowo segregować odpady, do których pojemników powinny trafić ich poszczególne rodzaje , jak również na co można je przetworzyć. Uczniowie z chęcią uczestniczyli w przygotowanych dla nich prelekcjach , zadawali wiele pytań  co świadczy o dużym zainteresowaniu tematem.  Największym powodzeniem  cieszyło się odpadowe Koło Fortuny, w którym uczniowie sprawdzali swoją wiedzę zdobytą na zajęciach. Łącznie w prelekcjach wzięło udział 178 uczniów.

 

 

Prelekcje przeprowadzono w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 pn.  „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa”. Miasto Opole  przeprowadza cykl prelekcji w jednostkach oświatowych funkcjonujących na terenie miasta Opola.

 

2019-11-04 12:42:00
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.