Polityka senioralna | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Polityka senioralna

 

Centrum Informacyjno-Edukacyjne Senior w Opolu
ul. Nysy Łużyckiej 7a
45-034 Opole
tel: 517-607-990; tel. (77) 441 23 70; tel. 517-624-984

www.seniorwopolu.pl

www.facebook.com/CentrumSeniorwOpolu

Osoby do kontaktu:


Wydział Zdrowia i Rozwoju Społecznego
ul. Budowlanych 4,
45 – 005 Opole
tel.  (77) 44-35-757

Zapraszamy do odwiedzania wortalu: seniorwopolu na stronie Internetowej: www.seniorwopolu.pl, który jest dedykowany środowisku senioralnemu Miasta Opola.

Polityka senioralna realizowana jest przez Wydział Zdrowia i Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Opola oraz  przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie – Centrum Informacyjno-Edukacyjne „Senior w Opolu”  . Założenia polityki senioralnej Miasta Opola:

  • Zmiana sposobu traktowania osób starszych: podmiotowe, a nie przedmiotowe. Seniorzy nie są tematem do załatwienia, problemem do rozwiązania, lecz są partnerami władz samorządowych, aktywnie uczestniczą w opracowaniu i realizacji polityki senioralnej Miasta Opola.
  • Polityka senioralna rozumiana jako polityka DLA osób starszych i polityka WOBEC osób starszych, przełamująca stereotypy dot. starości i wdrażająca koncepcję aktywnego starzenia się.
  • Rozpatrywanie procesów starzenia się populacji nie tylko w kwestii pogorszonej sprawności psychofizycznej i usług świadczonych przez ośrodek pomocy społecznej, lecz postrzeganie procesu starzenia się jako procesu zindywidualizowanego, z odmienną dynamiką, a co z tym związane – ze zróżnicowanymi potrzebami.
  • Postrzeganie starszej populacji, jako zasób do wykorzystania, a nie jako poważną barierę rozwojową, co przełoży się na proponowanie rozwiązań pozwalających na wykorzystanie możliwości seniorów – nastawienie na aktywizację społeczną i zawodową seniorów.
  • Starzenie się naszej społeczności to kwestia, która dotyczy wszystkich organizacji i instytucji działających na terenie miasta, stąd by osiągnąć pozytywną zmianę niezbędna jest współpraca samorządu z partnerami gospodarczymi, społecznymi, publicznymi, pozarządowymi.
2015-03-23 10:16:23
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.