OPOLE W RYTMIE NATURY | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

OPOLE W RYTMIE NATURY

Koncert DODY i zespołu Virgin, występ zespołu RAVEL, miasteczko ekologiczne i wielkie widowisko pirotechniczne  – to wszystko już 18 sierpnia na Osiedlu im. Armii Krajowej. Piknik pod hasłem „Opole w rytmie natury” rozpocznie duży projekt edukacji ekologicznej mieszkańców Opola. Serdecznie zapraszamy!

 OPOLE W RYTMIE NATURY

18 SIERPNIA 2018 R. PARK NA OSIEDLU IM. ARMII KRAJOWEJ

GODZ. 15.00 – 22.00

PROGRAM

godz. 15.00 – 20.00 Miasteczko Ekologiczne:

– Mobilny Park Nauki – a w nim: wodna oczyszczalnia, wodna elektrownia, wir wodny, tama wodna, łowienie rybek XXL, wyścig z grawitacją, głuchy telefon, skrzynia zmysłu słuchu, Mam tylko głowę – wielkie złudzenie optyczne.

wielka eko-gra planszowa – w której uczestnik jest jednocześnie pionkiem w grze. Gracz rzuca wielką kostką, odpowiada na pytania i zagadki znajdujące się na wielkoformatowej planszy.

Eko-Dom – w odrębnych, atrakcyjnych wizualnie pomieszczeniach: kuchni, łazienki, salonu i biura, dzięki przesuwnym elementom, zagadkom i quizom, dowiemy się jak żyć zdrowiej i bardziej ekologicznie.

My kontra smog – atelier fotograficzne – znajdą się w nim kostiumy takie jak m.in. przebranie za czystą chmurę oraz „smog”, przebranie za piec węglowy, stary komin czy śmieci, które często są traktowane jak opał…

warsztaty: eko-kosmetyki, zabawki z odzysku, eko-dekoracje, recyklingowa biżuteria.

godz. 16.30

Ekologiczny spektakl teatralny dla dzieci – „Doktor Kruk. Na troski i zmartwienia najlepsza jest piosenka”, którego celem jest zwrócenie uwagi młodego odbiorcy na problemy ekologii. Dzieci zapoznają się ze zdrowym stylem życia, właściwym odżywianiem, segregacją śmieci i z prawidłowym sposobem korzystania z tego co daje nam natura. W humorystyczny sposób będą uczestniczyć w podróżach do krainy Gnomów, aby tam odkryć, że wszyscy musimy dbać o naszą Matkę Ziemię.

godz. 19.30

Koncert zespołu Ravel – Natalia i Kacper stanowią wyjątkowo zgodne rodzeństwo. To właśnie z ich inicjatywy powstał Ravel. Zespół, który łączy różne style, dźwięki i temperamenty. Piosenka „Moje  Miasto”, promująca Opole, jest tego doskonałym przykładem.

godz. 21.00 GWIAZDA WIECZORU

DODA i zespół VIRGIN

Tej charyzmatycznej wokalistki nie trzeba nikomu przedstawiać. Po blisko dekadzie, razem z Tomkiem Lubertem, reaktywowali zespół Virgin! To będzie wielkie i gorące show, podczas którego usłyszymy ich największe przeboje.

godz. 22.00 WIELKI FINAŁ

Muzyczne widowisko pirotechniczne – Niezwykłe widowisko stworzone z pasją. Mieszanka jedynych w swoim rodzaju barw, efektów i dźwięków. Tło muzyczne stworzy nastrój i zmienia percepcję widzianego obrazu, spotęguje estetyczny efekt pirotechnicznego show.

Projekt „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa” realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

 

2018-07-31 15:26:31
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.