Spektakl edukacyjny oraz koncert młodzieżowej gwiazdy muzycznej w ramach konkursu zbiórki butelek PET. | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Spektakl edukacyjny oraz koncert młodzieżowej gwiazdy muzycznej w ramach konkursu zbiórki butelek PET.

W dniu 13 maja 2019 r. w ramach konkursu zbiórki butelek PET odbył się spektakl edukacyjny o tematyce ekologicznej oraz koncert młodzieżowej gwiazdy muzycznej. Konkurs zbiórki butelek PET skierowany był do przedszkoli i uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Opola.  Konkurs polegał na uzyskaniu jak najwyższego wskaźnika masy zebranych butelek PET w stosunku do liczby zgłoszonych uczestników.  Minimalna masa zebranych butelek PET wynosiła 15 kg. Nagrodą gwarantowaną dla uczestników, którzy zebrali minimalną masę butelek PET był:
– udział w spektaklu edukacyjnym o tematyce ekologicznej pn. „ Wywrócona bajka o Kapturku” w wykonaniu teatru Kultureska dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-4
– udział w koncercie młodzieżowej gwiazdy muzycznej – Szymona Chodynieckiego dla uczniów klas 5-8.

Główny cel konkursu, czyli edukacja ekologiczna najmłodszych mieszkańców miasta Opola w zakresie prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi został osiągnięty, czego potwierdzeniem jest masa zebranych butelek PET.  Łącznie zebrano 2407 kg butelek PET. Szczegółowe wyniki znajdują się tutaj

Zapraszamy do krótkiej relacji video wydarzenia tutaj

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 pn. „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa”.

2019-07-02 13:07:25
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.