Nowe pomniki na trasie | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Nowe pomniki na trasie

Uruchomiona w minionym roku trasa „Poznaj historię” cieszy się dużym zainteresowaniem. Dzięki specjalnej aplikacji pomniki stojące w Opolu ożywają i opowiadają swoją historię przez telefon. Do tej pory skorzystało z niej niemal 4,5 tysiąca użytkowników. Poznali historię Księcia Kazimierza I, Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, Kabaretu Starszych Panów, Karola Musioła i Ceres. Największą popularnością cieszy się nowy pomnik konny księcia Kazimierza I.  I on jako pierwszy wyszedł do turystów obcojęzycznych – od niedawna można go posłuchać w języku angielskim i niemieckim.

Miasto Opole postanowiło rozszerzyć projekt na kolejne ważne pomniki. Trasa będzie prowadziła dodatkowo przez pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego, Junony, Brońmy Swego Opolskiego, Damy Pasiecznej oraz studnię św. Wojciecha na Wzgórzu Uniwersyteckim i wyjątkowe drzwi Katedry Opolskiej.

Wystarczy podejść do brązowej tabliczki przy pomniku, zeskanować kod QR i odebrać telefon.

Na stronie można zapoznać się z informacjami na temat nowych pomników i tego, jak działa aplikacja:  https://www.poznajhistorie.pl/city/opole

 

 

2019-03-11 12:35:42
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.