Monitorowanie problemu narkotyków i narkomanii – Raport Gminny 2018 | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Monitorowanie problemu narkotyków i narkomanii – Raport Gminny 2018

W 2018 roku po raz kolejny opracowany został Raport Gminy przedstawiający aktualną problematykę narkotyków i narkomanii występującą na terenie miasta Opola. W raporcie zostały poddane analizie wszystkie aktualnie dostępne dane na temat problemu narkotyków i narkomanii na poziomie lokalnym za rok 2018. Omówiono w nim aktualną sytuację epidemiologiczną i związane z nią problemy, reakcje instytucji i organizacji pozarządowych w tym obszarze, a także kontekst społeczno – kulturowy w jakim się ona rozwija.
W wyniku analizy uzyskano obraz rozmiaru i charakteru problemu oraz jego dynamikę poprzez śledzenie trendów. W trakcie opracowania raportu posiłkowano się zgromadzonymi danymi statystycznymi ze źródeł lokalnych i centralnych oraz danymi ilościowymi i jakościowymi uzyskanymi w drodze realizacji zaplanowanych wcześniej: szkolnych badań ankietowych (1000 ankiet, do analizy włączono 989 przypadków), 100 wywiadów skategoryzowanych z młodzieżą akademicką, 40 wywiadów z okazjonalnymi użytkownikami narkotyków, 5 wywiadów skategoryzowanych z przedstawicielami instytucji. Powyższe zadanie pn. „Monitorowanie zjawiska narkotyków i narkomanii na terenie gminy Opole” realizowało Stowarzyszenie Pracownia Rozwoju Osobistego (Opole, Plac Oleandrów 8).

Raport Gminny 2018 w załączeniu.

2019-03-13 08:25:27
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.