Kampania społeczna 1% 2019 | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Kampania społeczna 1% 2019

To już kolejny rok, w którym Miasto Opole zachęca Opolan do  przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) działających w Opolu.

Warto przypomnieć, że 1% dla organizacji pożytku publicznego nie jest dodatkowym podatkiem, darowizną czy ulgą, lecz jest częścią podatku dochodowego, który jesteśmy zobowiązani zapłacić. Rezygnując ze wskazania organizacji pożytku publicznego w naszym zeznaniu podatkowym, nasz 1% trafi wraz z pozostałą częścią do fiskusa.

Opole jest miastem obywatelskim, aktywnie wspierającym rozwój trzeciego sektora. Swój dynamiczny rozwój zawdzięcza w dużej mierze prężnej działalności organizacji pozarządowych działających w wielu sferach życia publicznego Opola. Dlatego zachęcamy, aby ten 1% odprowadzanego podatku pozostał z nami, wspierając lokalne organizacje pożytku publicznego działające w naszym najbliższym otoczeniu.

Działania w ramach kampanii „1% zostawiam w Opolu!”:

  1. Dyżury księgowej – bezpłatne rozliczanie PIT. Każdy czwartek od 16:00 do 17:00 w miesiącach marzec i kwiecień w 2018, w siedzibie Centrum Dialogu Obywatelskiego, Koraszewskiego 7-9.
  2. Specjalny bezpłatny program do rozliczania PIT dostępny na stronie opole.pl z możliwością przekazania 1% na wybraną przez podatnika OPP z siedzibą w Opolu. Partner projektu – „Wspieraj Lokalnie” Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych z siedzibą we Wrocławiu.
  3. Ulotki informacyjne z wykazem OPP uprawnionych do uzyskania 1% podatku.
  4. Plakaty dystrybuowane w miejscach publicznych, instytucjach, tablicach informacyjnych rad dzielnic, komunikacji miejskiej.
  5. Magazyn Miejski Opole i Kropka.
  6. Dedykowana zakładka na stronie internetowej Opola poświęcona kampanii 1%.
  7. Kampania informacyjna na portalach społecznościowych – Miasto Opole, Centrum Dialogu Obywatelskiego  i profile indywidualne OPP.
  8. Organizacja konkursu „Niepozorny 1%” na najlepszy film, zdjęcie i hasło kampanii promującej 1% dla OPP. W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne – 2000 zł w kategorii film i 1000 zł w kategorii hasło-zdjęcie oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, m.in. bezprzewodowe wodoodporne głośniki JBL Charge 3.

NOWOŚĆ! W ramach konkursu Niepozorny 1 % po raz pierwszy zaprosimy do udziału nie tylko OPP ale także mieszkańców Opola, by w formule konkursowej wyłonić najciekawszą pracę pod hasłem „Na jaką organizację przeznaczam swój 1 % podatku i dlaczego?”

  1. Organizacja szkoleń dla OPP. Tematy: „Jak zostać organizacją pożytku publicznego”, „Prawa i obowiązki OPP”, „Jak pozyskać 1% dla OPP – promocja i kampania informacyjna”.
  2. Wydarzenie plenerowe z udziałem mieszkańców i organizacji podsumowujące kampanię oraz konkurs „Niepozorny 1%” – planowany termin 13 kwietnia 2019 r.

 

2019-02-06 13:03:09
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.