Święto Wojciechowe 2019 | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Święto Wojciechowe 2019

Zapraszamy na Święto Wojciechowe, w którym będzie rządziło średniowieczne rycerstwo.

Tegoroczna feta dla św. Wojciecha odbędzie się w dniach 27 i 28 kwietnia 2019 r. W tym roku po raz pierwszy wydarzenie wraz z Miastem Opole organizuje Opolskie Bractwo Rycerskie.

Od soboty na opolskim Rynku pojawi się Jarmark Wojciechowy, na którym będziemy mogli zaopatrzyć się w pyszne smakołyki oraz oryginalne przedmioty z całej Polski. Odbędą się występy artystów krajowych i zagranicznych. Będzie można nauczyć się tańca średniowiecznego, wziąć udział w grze terenowej śladami św. Wojciecha oraz wielu konkursach. Ciekawostką będzie popis szkockich dudziarzy, którzy przemaszerują od Dworca Głównego PKP ulicą Krakowską aż na Rynek, gdzie wystąpią z koncertem.

Na Rynku odbędzie się turniej rycerski, a przy murach obronnych obok Katedry turniej łuczniczy. Będzie można wziąć udział w warsztatach tkactwa, pisania gęsim piórem oraz poznać tajniki wytwarzania papieru czerpanego.

W sobotę i niedzielę nie lada gratką dla miłośników antyków i zbieraczy starych pamiątek będzie pchli targ na Małym Rynku. Każdy chętny będzie mógł spróbować wody ze studni Św. Wojciecha znajdującej się na Wzgórzu Uniwersyteckim. Wody tej można skosztować tylko raz w roku, a według licznych legend ma cudowne właściwości: leczy chorą cerę, dziewczętom dodaje urody i wzmacnia miłość małżeńską.

Scena ustawiona na opolskim Rynku będzie tętnić życiem. Wystąpi rewelacyjna folkowa kapela „Drewutnia”. To Łemkowie, czyli wschodniosłowiańska grupa etniczna. Jedna z czterech uznanych prawnie mniejszości etnicznych w Polsce. W sobotę zapraszamy na koncert „Jary”, specjalizującego się w coverach australijskiego zespołu hardrockowego AC/DC, a  w niedzielę, na zakończenie imprezy, na widowiskowy pokaz teatru ognia.

2019-04-02 08:26:49
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.