Festyn ekologiczny „Miasteczko Ekologiczne” | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Festyn ekologiczny „Miasteczko Ekologiczne”

W dniu 23 czerwca 2019 r. na skwerze przy Placu Wolności w Opolu odbył się szósty festyn ekologiczny „Miasteczko Ekologiczne”.
Organizatorzy zadbali, aby każdy uczestnik znalazł coś dla siebie. Wśród atrakcji znalazły się m.in. liczne konkursy przygotowane przez Organizatora, partnerów oraz zaproszonych wystawców. Uczestnicy festynu w ramach warsztatów recyklingowych mieli możliwość stworzenia ozdób, biżuterii, zabawek i przedmiotów codziennego użytku z odpadów. Tradycyjnie podczas festynu prowadzona była zbiórka makulatury, baterii, nakrętek, drobnych elektroodpadów. Wielu uczestników skorzystało z możliwości wymiany  foliowych toreb (15 sztuk) na EKO torby, jak również z wymiany własnych roślin na inne dostępne w tzw. Punkcie wymiany roślin. Ponadto, mieszkańcy mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania z zakresu gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Miasta Opola oraz mogli zgłębić temat związany z  wykorzystaniem odpadów, jako naturalny nawóz, z praktycznym wykorzystaniem wody deszczowej oraz tematem związanym z ograniczeniem wykorzystania tworzyw sztucznych w codziennym życiu.

Dla najmłodszych uczestników przygotowane zostały liczne stanowiska z grami edukacyjnymi oraz bezpłatne dmuchańce.

Nie zabrakło również atrakcji na scenie. Pokaz taneczny w wykonaniu szkoły tańca „Royal Dance Center, jak również sztuka teatralna o tematyce ekologicznej pn. „ Mapa marzeń” w wykonaniu teatru Kultureska cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas festynu odbyło się oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursu na zbiórkę butelek PET oraz konkursu na wykonanie pracy plastycznej „Pory roku z segregacją w tle”. Zwieńczeniem całego ekologicznego dnia był niezapomniany występ gwiazdy wieczoru : RECYCLING BAND zespołu grającego własne kompozycje na własnoręcznie wykonanych instrumentach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w festynie ekologicznym i już teraz zapraszamy do Miasteczka Ekologicznego w przyszłym roku (ostatnia niedziela czerwca).

 

 

 

 

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020 pn. „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa”.

2019-07-02 13:06:15
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.