Domki dla kotów wolno żyjących | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Domki dla kotów wolno żyjących

W roku 2018 Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa zlecił wykonanie 13 domków dla kotów wolno żyjących. Stabilne i ocieplone domki są ratunkiem dla zwierząt i mają pomóc im przetrwać zimę. Domki zostały przekazane  dwóm organizacjom pozarządowym, które zajmują się opieką nad zwierzętami wolno żyjącymi w mieście.
Domki są wykonane z drewna  i ocieplane. Dach jest otwierany z góry, żeby umożliwić posprzątanie domku po sezonie zimowym oraz aby w razie konieczności sprawdzić stan zwierząt. Te schronienia są ustawione w miejscach, gdzie występują koty wolno żyjące, o których wiedzą karmiciele. Są to między innymi tereny ogródków działkowych znajdujących się w mieście. Opiekę nad domkami powierzono karmicielom zwierząt, którzy są zaangażowani w opiekę i wiedzieli, w jakich miejscach są one najbardziej potrzebne.  Z przeglądu jaki został wykonany w roku bieżącym wynika, że domki doskonale spełniają swoją rolę i są zamieszkiwane przez koty, szczególnie podczas okresu zimowego.

Ponadto Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa co roku w okresie jesiennym przypomina mieszkańcom oraz administratorom osiedli o konieczności opieki nad zwierzętami wolno żyjącymi. Do mieszkańców oraz zarządców wystosowany był apel, aby umożliwiono kotom schronienie się np. w piwnicach podczas okresu zimowego, a także aby karmiciele swobodnie mogli dokarmiać ww. zwierzęta. Ponadto zwrócono się z prośbą o pozostawianie na terenach mniej uczęszczanych przez ludzi liści, w celu umożliwienia schronienia się jeżom bytującym na terenach zielonych.

 

2019-11-28 10:08:25
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.