Spotkania / Warsztaty

Rynek
Opole
8zł

Od 1 lipca 2023 r. ponownie zapraszamy wszystkich mieszkańców Opola, jak i turystów odwiedzających nasz region do zwiedzania Wieży Ratuszowej.

Wieża liczy kilka kondygnacji, na jednej z nich została przygotowana krótka wystawa traktująca o historii Miasta. Niewątpliwie największą atrakcją czekającą na odwiedzających jest przepiękny widok rozpościerający się na NASZE Opole ze szczytu Wieży, gdzie przewodnicy opowiedzą o wyjątkowych miejscach znajdujących się w okolicy – otrzymamy kompendium wiedzy na temat m.in. Kościoła Franciszkanów, Zamku Górnego, unoszącej się w oddali majestatycznej Wieży Piastowskiej oraz zabytkowej wieży Katedry Opolskiej.

Zapraszamy do odwiedzin w każdy piątek w godzinach 14.30 – 17.30 oraz w soboty i niedziele w godzinach 10.30 – 14.30 (wejścia co godzinę).

Zwiedzanie odbywa się w zorganizowanych grupach pod opieką przewodnika

Cena biletu wstępu wynosi 8 zł i obowiązuje dla wszystkich zwiedzających.

Bilety do nabycia w Miejskiej Informacji Turystycznej.

Ze względów organizacyjnych zalecamy wcześniejsze rezerwacje pod numerem

telefonu: 77 451 19 87.

Zakupu biletu dokonujemy w dniu zwiedzania, najpóźniej 5 minut przed planowanym wejściem.