Wystawy / Targi

godz. otwarcia:
pon., wt. 10.00-16.00
śr., czw. 10.00-18.00

Zwykło się mówić, że: "gdyby śmierć była człowiekiem, to na pewno byłaby wiedeńczykiem". Śmierć musi być wiedeńczykiem,tak jak miłość jest Francuzką. Któż inny tak punktualnie powiedzie cię do nieba bram? Tylko wiedeńczyk ma takie wyczucie. "Śmierć musi być wiedeńczykiem, tylko wiedeńczyk znajdzie właściwy ton."

W Wiedniu powstały najsmaczniejsze sznycle i teoria snów Freuda, a Klimt namalował najsławniejszy pocałunek świata. Straussowie i Mozart skomponowali najpiękniejszą muzykę. Habsburgowie wykreowali miasto na kulturalną stolicę Europy, a współcześni twórcy stworzyli nad Dunajem drugi Broadway. To wszystko prawda. Wiedeń to nie tylko miasto, to niezwykła spuścizna we wszystkich niemal aspektach: kultury, sztuki, literatury, polityki, historii. W Wiedniu nawet umrzeć trzeba z klasą i kiedy wejdzie się w ten temat głębiej, ma się wrażenie, że wręcz panował i nadal panuje tam swoisty kult śmierci, jest ona celebrowana. Wiedeńczycy kochali pogrzeby - jeśli pogrzeb, to taki, aby długo o nim mówiono, jeśli nagrobek, to największy i najdroższy na jaki nas stać, jeśli żałoba, to z klasą i w najlepszym stylu.