Koperta ze znakiem małpki.

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Wystawy / Targi

Wystawa „Koronacja” w MBP

ul. Minorytów 4
Wstęp wolny

Poseł na Sejm RP Danuta Jazłowiecka, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz Rada Kobiet w Opolu zapraszają na wystawę „Koronacja”, którą będzie można podziwiać przez dwa tygodnie tj. od 2 do 16 kwietnia 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.

Projekt „Koronacja” realizowany jest przez Fundację Strefa Kobiet razem z jego autorką Beatą Bojdą – stylistką i kostiumografką, wielokrotnie nagradzaną za twórczość, łączącą dorobek sztuki ludowej ze współczesnym designem – jest dedykowany kobietom zmagającym się z chorobami onkologicznymi. Koronacja, bazująca na przepięknych kwiatowych koronach jest unikatową kompozycją siły insygniów królewskich oraz delikatności i kruchości kwiatów.

Do specjalnie przygotowanej na potrzebny tego projektu kolekcji, w roli modelek – ambasadorek projektu, wystąpiły kobiety, które zmagają się z chorobami onkologicznymi, które każdego dnia walczą nie tylko o swoje marzenia, ale przede wszystkim o zdrowie i życie . Akt koronacji to przekazanie wszystkim naszym bohaterkom wiary, nadziei i miłości, otulenie ich wsparciem i podkreślenie tego , że choroba nie odbiera im piękna i mocy. Ambasadorkami projektu zostało 13 wspaniałych kobiet , m.in. Agata Buzek, Katarzyna Stachowicz czy Katarzyna Jaworowska.