Koperta ze znakiem małpki.

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Wystawy / Targi

Wystaw czasowa: „Zbigniew Bielak | Mistrz detalu” w Muzeum Polskiej Piosenki

Muzeum Polskiej Piosenki
ul. Piastowska 14A
-

Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu zaprasza na wystawę czasową „Zbigniew Bielak | Mistrz detalu”

Zbigniew M. Bielak (ur. 1980, Kraków) – architekt, ilustrator, artysta. Obok Rosława Szaybo najbardziej znany na świecie polski projektant okładek albumów muzycznych, szczególnie rockowych i metalowych. Twórca opraw wydawnictw dla legendarnych zespołów światowych – takich jak Carcass, Darkthrone, Mayhem i Paradise Lost czy metalowego projektu Ice’a-T, a także polskich – Gruzji, Mgły i Vadera. Autor scenografii koncertowych dla Ozzy’ego Osbourne’a i grupy Ghost.
Dotychczas jego prace można było oglądać na indywidualnych wystawach w Holandii (2014), Szwajcarii (2014), Wielkiej Brytanii (2015) i Norwegii (2015, 2016, 2017), a także w Polsce – w Katowicach (2017) i Krakowie (2019).
Zwycięzca szeregu konkursów branżowych, m.in. „Heavy Music Awards 2019” w Londynie (Ghost, „Prequelle”) oraz „30/30. Konkurs na najlepszą okładkę płytową 2023” pod auspicjami Rosława Szaybo (Ghost, „Impera”).
Chociaż albumy zespołów, dla których projektuje to muzyka bardzo współczesna, w pracach Bielaka wybrzmiewają echa estetyk ostatnich pięciuset lat historii sztuki i architektury – od renesansu, poprzez barok, aż do twórczości dwudziestowiecznej, przede wszystkim europejskiej. Ten szeroki wachlarz inspiracji charakteryzuje oddanie szczegółowi, którego lektura wymaga od odbiorcy czasu i skupienia.

Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu od 16.02.2024 r. do 05.05.2024 r.