E-mail

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Flaga Unii Europejskiej
przejdź do informacji o Regionalnym Funduszu Inwestycji Lokalnych
ePUAP
Biulety Informacji Publicznej UM Opole
RSS
Lokalizacja
Filmy / Spektakle

Spektakl "Tchórzofretka" w OTLiA

Opolski Teatr Lalki i Aktora
ul. Augustyna Kośnego 2a
45-056 Opole
25zł ulgowy / 27zł normalny / 23zł grupowy

Tchórzofretka nie miała przyjaciół. Nikt nie miał szansy się z nią zaprzyjaźnić i nikt nie miał okazji jej poznać, ponieważ… nigdy nie wychodziła z domu. Panicznie bała się niebezpieczeństwa, ryzyka i wszystkiego, co nieznane. Przylgnęło do niej, jak do każdej fretki, że jest tchórzliwa.

Lecz pewnego dnia, siedząc w swoim małym domku, Tchórzofretka nieopatrznie otworzyła okno i nagle porwał ją nieznośny Wiatr! Wówczas rozpoczęła się jej podróż pełna przygód, niespodziewanych zdarzeń i nieoczekiwanych znajomości. Na swojej drodze spotkała Ćmę, która bała się, co inni o niej pomyślą, Pingwina, który zawsze zakładał najgorsze, nieśmiałego i małomównego Strusia oraz bojącą się o coś (a raczej o kogoś) Lwicę.

„Tchórzofretka” to opowieść dla najmłodszych o tym, jak oswajać swoje strachy i jak rozbudzać w sobie odwagę do pokonywania lęków. Historia „Tchórzofretki” mówi nam także o tym, że czasami lepiej jest wyjść z domu i odważnie stawić czoła wyzwaniom, bo po powrocie może na nas czekać miłość, która nakarmi nas ciasteczkami i przygotuje ciepłe kakao.

Serdecznie zapraszamy na tę piękną i ciepłą opowieść. Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od lat czterech i prezentowany jest w bliskim kontakcie z publicznością.

tekst Marta Guśniowska
reżyseria Marta Streker
scenografia Katarzyna Leks
muzyka Michał Ziółkowski

Obsada:
Anna Jarota
Mariola Ordak-Świątkiewicz
Elżbieta Żłobicka
wiek odbiorców: od 4 lat