Filmy / Spektakle

Opolski Teatr Lalki i Aktora
ul. Augustyna Kośnego 2a
30zł ulgowy / 35zł normalny / 27zł grupowy

W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, sięgamy po tekst romantyczny – znakomity przykład literatury klasycznej. Osadzając dramat Słowackiego w świecie balansującym pomiędzy światem magicznym i współczesnym, chcemy ten aktualny i poruszający temat opowiedzieć, poszukując w nim sposobności do dialogu. Chcemy, by spektakl ten stał się dla młodzieży alternatywą dla powszechnych źródeł poznawania świata.

Realizacja spektaklu „Balladyna” adresowanego do młodzieży, ma być odpowiedzią na pogłębiające się potrzeby młodego odbiorcy, związane z problematyką dotyczącą kształtującej się emocjonalności i postawy wobec świata. Chcemy włączyć młodych odbiorców w dyskusję na temat wątków i zagadnień podjętych w dramacie: dobro/zło, prawda/kłamstwo, piękno/brzydota. Chcemy, aby nasza realizacja – będąca klasyką literatury, była realizacją bogatą w różnorodne środki wyrazu oraz poruszającą aktualne tematy. Dzięki jej odczytaniu w nowatorski sposób, wierzymy że uda nam się nawiązać dialog z młodzieżą, tak dziś bombardowaną popkulturą, nadmiarem bodźców i informacji ze świata zewnętrznego. Dzięki temu uda nam się trafić do widzów, dla których teatr nie jest miejscem poważnej i szczerej rozmowy o kondycji współczesnego człowieka, czy o zagrożeniach płynących z dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.