Wystawy / Targi

ul. Minorytów 4

Okiem Janusza Preuhsa
plac przed MBP, ul. Minorytów 4

Przed budynkiem biblioteki odbędzie się także konferencja prasowa na temat wystawy, bioróżnorodności związanej z hodowlą karpia na Opolszczyźnie i sytuacji w branży rybackiej.

Wystawę można oglądać do 28 lutego 2023 roku

Okiem Janusz Preuhsa to wystawa przyrodniczych zdjęć ukazująca dorobek i pasję wieloletniego dyrektora Gospodarstwa Rybackiego Lasów Państwowych w Krogulnej, który zmarł w grudniu ubiegłego roku. Był on nie tylko dobrym gospodarzem, ale także zapalonym fotografikiem i miłośnikiem natury. Zawsze podkreślał pozamaterialne walory hodowli ryb i uwieczniał ogromne bogactwo stawowej fauny i flory. Na tysiącach fotografii uchwycił wiele unikatowych gatunków, malowniczych pejzaży i scen z życia rybaków pracujących w symbiozie z przyrodą. Wybraliśmy maleńką próbkę pokazującą cztery pory roku i pracę przy hodowli karpia. Pierwotnie wystawa została zaprezentowana na Zamku Książęcym w Niemodlinie podczas Wojewódzkiego Święta Karpia oPolskiego. Teraz czas przedstawić ją mieszkańcom stolicy regionu słynącego z hodowli karpia.

Organizator:
Rybacka Lokalna Grupa Działania „Opolszczyzna”