Koperta ze znakiem małpki.

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Filmy / Spektakle

Film "Delegacja" w Kinie Meduza

Kino Meduza
ul. Oleska 45
Normalny online 17zł; w kasie 20zł; ulgowy online 15zł; w kasie 15zł

Delegacja

reż. Asaf Saban / Polska, Izrael, Niemcy 2022 / 101 min.

„Delegacja” opowiada o grupie izraelskich nastolatków, którzy przyjeżdżają do Polski na wycieczkę śladami miejsc pamięci o Holocauście. Głównymi bohaterami filmu jest trójka przyjaciół: Nitzan, Frisch i Ido, którzy właśnie znajdują się w szczycie hormonalnej burzy towarzyszącej dorastaniu. Podczas pobytu w Polsce muszą mierzyć się zarówno z wielkimi dramatami historii,  jak i codziennymi dylematami nastoletniej rzeczywistości. „Delegacja” to film o tym, że ciężko jest być nastolatkiem, szczególnie kiedy w czasie wizyty w byłym obozie zagłady jedyne, na czym możesz się skoncentrować to dziewczyna, która stoi obok ciebie.
Podczas kilku dni w kraju swoich pradziadków nastolatkowie z Izraela marzną na kość, przeżywają cierpienia swoich przodków, pękają ze śmiechu i robią szalone rzeczy – takie, które mogą zdarzyć się tylko na szkolnych wycieczkach.