Spotkania / Warsztaty

21 Polonez Maturzystów

Rynek
Wstęp wolny

Już po raz 21. Gazeta Wyborcza w Opolu zaprasza na Poloneza Maturzystów, który odbędzie w samo południe w środę 25 stycznia 2023 roku na rynku w Opolu.
Poloneza Maturzystów w tym roku poprowadzi wyjątkowa para: Leszek Malec, aktor Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Adriana Adamek, kapitan klubu siatkarskiego Uni Opole.
W Polonezie Maturzystów tradycyjnie wezmą udział: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz prof. dr hab. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego.
Polonez na rynku to wydarzenie wyjątkowe, podobno przynosi szczęście na maturze. Jest też okazją do zdobycia niezwykłej pamiątki. Uczestnicy wezmą udział w wielkim wspólnym zdjęciu, które zostanie wykonane z ratuszowego okna. Fotografia zostanie opublikowana w opolskim wydaniu „Gazety Wyborczej" w dniu 27 stycznia. Na pamiątkę rozdamy certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu.
Warto przyjść na rynek nieco wcześniej, ponieważ kwadrans przed rozpoczęciem wydarzenia odbędą się konkursy z nagrodami. Będzie można wygrać bilety do kina Meduza, Teatru Lalki i Aktora, Teatru im. Jana Kochanowskiego, Galerii Sztuki Współczesnej, podwójne zaproszenie na koncert Organka i koncert zespołu Bluszcz, które odbędą się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Ponadto rozdamy gadżety od GSW i UO. Do dyspozycji uczestników imprezy będą rekwizyty do zdjęć, które z pewnością zapewnią maturzystom dobrą zabawę i uatrakcyjnią sesje zdjęciowe.
Patronat nad imprezą objęli: Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz Michał Siek, opolski kurator oświaty.
Partnerami Poloneza Maturzystów są: Miasto Opole oraz Uniwersytet Opolski. Patronem medialnym jest Radio Eska Opole.
PROGRAM 21. POLONEZA MATURZYSTÓW
Godz. 11.40 - zbiórka maturzystów – przed schodami do Ratusza
Godz. 11.40-11.55 - konkursy z nagrodami oraz próba układu choreograficznego
Godz. 12 – zatańczenie uroczystego poloneza
Godz. 12.30/45 - wspólne zdjęcie maturzystów.