Koperta ze znakiem małpki.

urzadatum [dot] opole [dot] pl

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR
Lokalizacja
Wystawy / Targi

10 serc. Wystawa Grupy Meet w GSW

Galeria Sztuki Współczesnej
pl. Teatralny 12
45-056 Opole
Wstęp wolny

Zapraszamy na wystawę 𝟭𝟬 𝘀𝗲𝗿𝗰 Grupy MEET do Galerii Aneks GSW!

• Wystawa laureatów konkursu Aneks 2023/2024
• Kuratorka: Magda Wolnicka

Dziecinna myśl: przetniesz i powstaną dwie. Lecz tak jak w bajkach bywa, zakończenie jest okrutne — zamiast dwóch powstaje jedna martwa. Mając dobre intencje, popełniamy nasze pierwsze zło. Eksperymentujemy z moralnością na różowych robalach o 10 sercach. A nawet ich nie znaliśmy… Nie wiedzieliśmy, co lubią, w czym się rozsmakowują, czy mają rodzinę, czym się zajmują i jak wygląda ich codzienność. Grupa MEET zaprasza do refleksji nad naszymi relacjami z innymi istotami.
Witajcie w naszej bajce — galeria jest gotowa na przyjęcie wyjątkowych gości. Architekt, projektantka i edukatorka stworzyli przestrzeń oferującą godne warunki do życia dla dżdżownic. Na delikatnej tkaninie, będącej częścią instalacji, ponad 50 osób pozostawiło swoje ślady — to efekty pracy warsztatowej inspirowanej strukturami podziemnych korytarzy wytwarzanych przez dżdżownice. W rozsypanej na podłodze skompostowanej ziemi żyją tymczasowi mieszkańcy galerii, troskliwe doglądani przez autorów, a także pracowników GSW. Czuła i bajkowa atmosfera zachęca do zachwytu nad różnorodnością, pobudza wyobraźnię oraz budzi pozytywne odczucia, stanowiące dobre fundamenty pod ćwiczenie empatii. Galeria staje się miejscem do spotkania i kiełkowania międzygatunkowej wspólnoty.
Empatia nie jest emocją, a umiejętnością — można się jej nauczyć, warto ją praktykować. Jest jednym z najsilniejszych hamulców agresywnych zachowań człowieka, stanowi podstawę zdrowych relacji i jest niezbędna z punktu widzenia inżynierii społecznej. Gotowość do współodczuwania i wczuwania się w inną perspektywę widzenia świata znajduje się w opozycji do osądzania, oceniania czy negatywnej krytyki. Bohaterkami i jednocześnie pretekstem do rozwoju empatii stają się dżdżownice. Nie znając ich, traktujemy je nieuważnie — odrzucamy, często z nieukrywanym obrzydzeniem. Czy możemy wpłynąć na nasze odczucia i je zmienić? Czy potrafimy obdarzyć kogoś tak odmiennego miłością i zainteresowaniem? Spróbujmy. Bez względu na różnice — wiek, poglądy czy gatunek.

Grupa MEET
Powstała z potrzeby stworzenia przestrzeni do spotkań dla dziedzin sztuki, nauki i empatii. Celem grupy jest inspirowanie i zachęcanie do refleksji nad materią życia oraz kreowanie nowych sieci neuronów lustrzanych u odbiorców, aby natura zyskała swoich sprzymierzeńców i zakochańców.

Tagi