Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2021/2022

Dla Mieszkańca
Dziewczyna pisząca w zeszycie

Prosimy o zapoznanie się z ofertą kształcenia w szkołach ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Opola, na rok szkolny 2021/2022, jak również z ofertą kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Oferta kształcenia w szkołach dla młodzieży obowiązywać będzie w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów klas I ww. szkół, które prowadzone będzie przy pomocy systemu informatycznego (adres strony, na której będzie prowadzone postępowanie rekrutacyjne, zostanie podany w terminie późniejszym).

Jednocześnie informujemy, że Minister Edukacji i Nauki w dniu 28 stycznia br.  ogłosił terminy postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Prosimy o uważne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2021/2022.

Przypominamy wszystkim uczniom kl. VIII szkół podstawowych o zbliżającym jest terminie rozpoczęcia rekrutacji do oddziałów kl. I szkół ponadpodstawowych. Szczegółowy terminarz postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składa dokumentów, znajduje się w załączniku. Nabór do szkół ponadpodstawowych w Opolu będzie prowadzony przy pomocy systemu informatycznego na stronie internetowej: www.opolskie.edu.com.pl

Wydział Oświaty
ul. Sienkiewicza 4-6