Kampania 1% podatku dla NGO

Dla Mieszkańca
Kampania 1% podatku dla NGO

Miasto Opole zachęca Opolan do  przekazania 1% swojego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) działających w Opolu.
Warto przypomnieć, że 1% dla organizacji pożytku publicznego nie jest dodatkowym podatkiem, darowizną czy ulgą, lecz jest częścią podatku dochodowego, który jesteśmy zobowiązani zapłacić. Rezygnując ze wskazania organizacji pożytku publicznego w naszym zeznaniu podatkowym, nasz 1% trafi wraz z pozostałą częścią do fiskusa.
Opole jest miastem obywatelskim, aktywnie wspierającym rozwój trzeciego sektora. Swój dynamiczny rozwój zawdzięcza w dużej mierze prężnej działalności organizacji pozarządowych działających w wielu sferach życia publicznego Opola. Dlatego zachęcamy, aby ten 1% odprowadzanego podatku pozostał z nami, wspierając lokalne organizacje pożytku publicznego działające w naszym najbliższym otoczeniu.
Działania w ramach kampanii „1% zostawiam w Opolu!” w 2019 roku:
1.    Dyżury księgowej – bezpłatne rozliczanie PIT.
2.    Specjalny bezpłatny program do rozliczania PIT dostępny na stronie opole.pl z możliwością przekazania 1% na wybraną przez podatnika OPP z siedzibą w Opolu. Partner projektu – „Wspieraj Lokalnie” Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych z siedzibą we Wrocławiu.
3.    Ulotki informacyjne z wykazem OPP uprawnionych do uzyskania 1% podatku.
4.    Plakaty dystrybuowane w miejscach publicznych, instytucjach, tablicach informacyjnych rad dzielnic, komunikacji miejskiej.
5.    Magazyn Miejski Opole i Kropka.
6.    Dedykowana zakładka na stronie internetowej Opola poświęcona kampanii 1%.
7.    Kampania informacyjna na portalach społecznościowych – Miasto Opole, Centrum Dialogu Obywatelskiego  i profile indywidualne OPP.
8.    Organizacja szkoleń dla OPP. Tematy: „Jak zostać organizacją pożytku publicznego”, „Prawa i obowiązki OPP”, „Jak pozyskać 1% dla OPP – promocja i kampania informacyjna”.
9.    Wydarzenie plenerowe z udziałem mieszkańców i organizacji podsumowujące kampanię.

Centrum Dialogu Obywatelskiego
ul. Damrota 1