Koperta ze znakiem małpki.

Strona z projektami dofinansowanych z funduszy europejskich realizowane przez Miasto Opole
Strona z informacją o projektach dofinansowanych ze środków budżetu państwa
Strona główna elektronicznej platformy usług administracji publicznej
Strona Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Opole
udostępniony zestaw kanałów informacyjnych RSS strony www.opole.pl
Tłumacz języka migowego
tekst łatwy do odczytania ETR

Jarmark Bożonarodzeniowy - Kraina ciepła

koło jarmark

Jak co roku Rynek w Opolu zamieni się w Krainę Ciepła, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Od dnia 6 do dnia 22 grudnia, codziennie od godz. 12.00 do 21.00 na opolan czekać będzie ponad 60 wystawców z rękodziełem, wysokiej jakości ozdobami świątecznymi oraz regionalnymi przysmakami.

Huczne otwarcie Jarmarku odbędzie się w Mikołajki 6 grudnia. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski uroczyście uruchomi wyjątkową atrakcję, która w zeszłym roku po raz pierwszy pojawiła się na opolskim Rynku. Dzięki współpracy ze spółką Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A.  na Rynku zagości 16 metrowe Koło Młyńskie, które będzie dostępne dla wszystkich przez cały okres trwania Jarmarku i to za darmo! Tego dnia będziemy mogli również obejrzeć interaktywny spektakl „Kosmiczne Mikołajki” w wykonaniu instruktorów MDK Opole oraz posłuchać koncertu zespołu Fly High.

W pierwszy weekend Jarmarku (7-8 grudnia) na opolski Rynek przybędzie Świąteczny Konwój Radia Zet i marki Wawel, który zapewni iście świąteczną rozrywkę. Na miejscu będzie można pobujać się do największych świątecznych przebojów oraz zaśpiewać je wspólnie na świątecznym karaoke. Ponadto przy użyciu foto-budki będzie można stworzyć własne, spersonalizowane kartki świąteczne, wykuć świąteczne monety, wziąć udział w konkursach z nagrodami i skosztować przepysznych słodkości prosto z ciężarówki Wawel Truck! Ten pojazd to jednak nie tylko mobilna strefa słodkości, ale przede wszystkim miejsce pełne interaktywnych gier i aplikacji.

Już chyba nikt nie wyobraża sobie Jarmarku w Opolu bez góralskich chat i przysmaków. Na zgłodniałych czekać będą gorące posiłki w formie podpłomyków z pieca opalanego drewnem, swojskie kiełbasy z dzika czy specjalna grochówka z Podhala przygotowywana na kuchni polowej. Komu dokuczy zimno, ten będzie mógł ogrzać się przy ognisku lub gazowych promiennikach ciepła. Podnieść temperaturę pomoże również gorąca czekolada, herbata lub grzane wino z przyprawami. Zapach tego ostatniego będzie się rozchodził po całym Rynku. Tak jak i woń smacznego paprykarza z karpiem i kaszą jęczmienną, który 22 grudnia przygotują i poczęstują mieszkańców włodarze naszego miasta. Pełny program tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego znajduje się na stronie internetowej: www.opole.pl.

Urząd Miasta Opola
ul. Rynek 1A