Debata publiczna: Silne społeczeństwo obywatelskie – różnorodne społeczeństwo obywatelskie | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Debata publiczna: Silne społeczeństwo obywatelskie – różnorodne społeczeństwo obywatelskie

Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski zaprasza na debatę publiczną pn. Silne społeczeństwo obywatelskie – różnorodne społeczeństwo obywatelskie, która odbędzie się 17 października 2019 roku, o godzinie 12:00 w siedzibie Centrum Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta Opola, przy ul. Damrota 1.

Debata jest częścią kampanii świadomościowej W Rytmie Równości realizowanej w ramach projektu pn. „Aktywizacja części obszarów śródmieścia poprzez rewitalizację ulicy Krakowskiej i obszarów przyległych w Opolu – II etap”. Partnerem projektu jest: Gmina Brzeg, Gmina Głogówek, Powiat Nyski oraz Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu. W trakcie debaty skupimy się na tematyce włączenia społecznego oraz aktywizacji różnych grup społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem grup zagrożonych wykluczeniem. Po debacie zapraszamy uczestników do udziału w jednym z dwóch warsztatów praktycznych, podczas których omówione zostaną różnorodne formy udziału obywateli w życiu publicznym – organizacje pozarządowe, budżet partycypacyjny, rady dzielnic, sołectwa, inicjatywa lokalna czy wolontariat. Drugi warsztat dotyczyć będzie aktywizacji osób starszych i efektów z tym związanych dla całych wspólnot samorządowych.

Prosimy o potwierdzenie udziału w debacie do dnia: 15.10. 2019r.:
Mail:  NGO@UM.OPOLE.PL
tel. 77 44 61 574

 

2019-10-07 10:15:20
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.