Dzieci wrócą do przedszkoli od 19 kwietnia

Minister zdrowia podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej poinformował o przedłużeniu obowiązujących obostrzeń do 25 kwietnia. Są jednak dwa wyjątki.

Apogeum zakażeń w trzeciej fali pandemii mieliśmy kilkanaście dni temu, obecnie trzecia fala przetacza się przez szpitale. Sytuacja epidemiczna wciąż jest jednak poważna. Wzrosty zakażeń ustabilizowały się na poziomie 20 000 dziennie – mówił podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Od poniedziałku 19 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków. Ponadto otwarte zostaną obiekty sportowe dostępne na otwartym powietrzu. To oznacza, że ponownie będą mogły odbywać się rozgrywki ligowe seniorów, jak i młodzieży. Polacy będą mogli też pograć w piłkę nożną czy koszykówkę na orlikach, jak i ćwiczyć na siłowniach na otwartym powietrzu. Hotele z kolei zostają zamknięte aż do 3 maja.

W całym kraju niemal 80% respiratorów dla pacjentów z COVID-19 jest zajętych. Tylko dziś w całym kraju potwierdzono 21 283 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Aż 499 z nich pochodzi z województwa opolskiego.