Osiągnięcia opolskich sportowców 2011 roku | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Osiągnięcia opolskich sportowców 2011 roku

budynek, hotel, architektura

2011 rok dla opolskiego sportu był bardzo łaskawy. Prezentujemy osiągnięcia opolskich sportowców.

W systemie sportu młodzieżowego w Polsce Opole zajęło 18 miejsce.
– Przyznanie przez Europejski Komitet Olimpijski tytułu najlepszego młodego zawodnika Europy kolarzowi LZS Ziemia Opolska Tobiaszowi Lisowi,
– VII miejsce na Mistrzostwach Świata drużyn w shorttrack’u Adama Filipowicza,
– VIII miejsce na Mistrzostwach Świata drużyn w shorttrack’u Aidy Belli,
– II i III miejsce na Mistrzostwach Polski w shorttrack’u Adama Filipowicza,
– III miejsce na Mistrzostwach Polski w shorttrack’u Malwiny Zawady,
– 4 x II miejsce na Mistrzostwach Polski w shorttrack’u Magdalena Szwajlik,
– II miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce Konrada Owczarka w skoku wzwyż,
– III miejsce w Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów Bartłomieja Bonka,
– VI miejsce w Mistrzostwach Europy w podnoszeniu ciężarów Kornela Czekiela,
– V-VIII miejsce w Mistrzostwach Europy seniorów w karate kokushin Marcina Urody i Joanny Popczyk,
– III miejsce w Mistrzostwach Europy seniorów w karate kokushin Aleksandry Radziewicz,
– II miejsce w Mistrzostwach Europy juniorów w karate kokushin Anny Kolasińskiej,
– V miejsce w drużynowych Mistrzostwach Europy w judo Tomasza Kowalskiego,
– 2 x I, II i III miejsce w Mistrzostwach Polski w pływaniu Pauli Żukowskiej,
– II i III miejsce w Mistrzostwach Polski w pływaniu w sztafetach Natalii Pawlaczek,
– II i III miejsce w Mistrzostwach Polski w pływaniu w sztafetach Sonii Bochyńskiej,
– II i III miejsce w Mistrzostwach Polski w pływaniu w sztafetach Aleksandry Kamińskiej,
– III miejsce w Mistrzostwach Polski w pływaniu w sztafetach Anny Kaweckiej,
– I miejsce w Mistrzostwach Polski w futsalu kobiet dla zespołu Unii Opole,
– V miejsce w Mistrzostwach Europy w judo Urszuli Sadkowskiej,
– II miejsce w Mistrzostwach Polski w L.A. Danuty Plewni w rzucie oszczepem,
– I miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów Damiana Kuczyńskiego, Krzysztofa Szramiaka, Bartłomieja Bonka,
– II miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów Romana Klisia,
– III miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów Tomasza Rosoła i Łukasza Krawczyka,
– Drużynowe Mistrzostwo Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów drużyny Budowlanych Opole,
– 2 x III miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w ju-jitsu Łukasza Nowaka,
– II miejsce w Mistrzostwach Świata w parakajakarstwie Tomasza Moździerskiego,
– I miejsce w Mistrzostwach Polski w judo Agaty Ozdoby,
– II miejsce w Mistrzostwach Polski w judo Tomasza Kowalskiego,
– II miejsce w Mistrzostwach Polski w judo Martyny Martynowicz,
– III miejsce w Mistrzostwach Polski w judo Maciej Tworzydło,
– V miejsce w Mistrzostwach Świata seniorów w podnoszeniu ciężarów Bartłomieja Bonka,
– I Miejsce w Mistrzostwach Polski w karate kokushin Aleksandra Radziewicz,
– II Miejsce w Mistrzostwach Polski w karate kokushin Wojciecha Radziewicza,
– 2 x II i III miejsce w zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu Pauli Żukowskiej,
– II i III miejsce w Mistrzostwach Polski w pływaniu Natalii Pawlaczek,
– II i III miejsce w Mistrzostwach Polski w pływaniu Aleksandry Kamińskiej,
– II i III miejsce w Mistrzostwach Polski w pływaniu Sonii Bochyńskiej.

Osiągnięcia opolskich młodzieżowców:

Podnoszenie ciężarów:
I Miejsce w Mistrzostwach Polski do lat 20 – Dominik Pol,
III Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Łukasz Pycyna,
I Miejsce na Mistrzostwach Polski do lat 17 – Tomasz Komorowski,
I Miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Adam Zasłonka,
II Miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Tomasz Kasina,
III Miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Marcin Fijałka,

Szachy:
III Miejsce w Mistrzostwach Polski juniorów, Reprezentant Polski na Mistrzostwa Europy – Michał Wiśniewski,

Judo:
II Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Elżbieta Bensz,
II Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Natalia Znojek,
III Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Maciej Knapik,

Hokej na lodzie:
Reprezentanci Polski do lat 18 – Fili Stopiński, Arkadiusz Kostek i Mateusz Sordon,

Taekwondo:
III Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Jarosłwa Chłopecki,
III Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Adam Czapla,
III Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Natalia Waluś,
III Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Martyna Richter,

Lekkoatletyka:
I Miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Katarzyna Siewruk w biegu na 100 i 100 p.płotki,
II Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Michał Kula w biegu na 110 p.płotki
III Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Paulina Rześniowiecka w siedmioboju

Karate kyokushin:
II i III Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Joanna Popczyk, kata i kumite,
II i III Miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski – Agata Godoś, kata i kumite,
II Miejsce na Mistrzostwach Europy juniorów – Anna Kolasińska, kata,

Pływanie:
II Miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych – Marta Greglak, 200 m stylem motylkowym,
II Miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych – Magdalena Sproska, 100 m stylem motylkowym,

Jeździectwo:
III Miejsce na Mistrzostwach Polski juniorów młodszych – Joanna Marciniak, w skokach przez przeszkody,

2012-10-15 14:15:58
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.