18. Polonez Maturzystów | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

18. Polonez Maturzystów

18. Polonez Maturzystów

Gazeta Wyborcza, Miasto Opole oraz Uniwersytet Opolski  zapraszają na 18. Polonez Maturzystów, który odbędzie się o godz. 13:00, w czwartek 14 lutego 2019 roku.

Spotkajmy się na Rynku, zatańczmy tradycyjnego poloneza i zróbmy wspólne zdjęcie opolskich maturzystów, pamiątkę na całe życie! Poloneza poprowadzi Zygmunt Babiak, aktor Opolskiego Teatru Lalki i Aktora. Towarzyszyć mu będzie Kamila Złośnik, Miss Opola 2018.

Zygmunt Babiak już kolejny raz poprowadzi polonezowy korowód na opolskim Rynku.

Dzisiaj trudno mi sobie wyobrazić, żebym mógł kiedyś go nie poprowadzić. Trochę się przyzwyczaiłem i polubiłem. Za każdym razem jest to dla mnie ogromny zaszczyt i świetna zabawa – mówi Zygmunt Babiak.

Polonez w Rynku to wydarzenie wyjątkowe i to nie tylko dlatego, że każdy kto bierze w nim udział, świetnie się bawi. Polonez przynosi bowiem szczęście na maturze. Wieść gminna niesie, że kto weźmie w nim udział może być pewien, że zda maturę.

Udział w polonezie jest przy tym okazją, by zostać uwiecznionym na wielkim pamiątkowym zdjęciu, które będzie wykonane z ratuszowego okna. Fotografia ta zostanie opublikowana w „Gazecie Wyborczej” w dniu 15 lutego br. Na pamiątkę rozdamy również certyfikaty uczestnictwa w wydarzeniu.

Patronat nad „Polonezem Maturzystów” objął Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Miasta Opola oraz Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty.

PROGRAM 18. POLONEZA DLA MATURZYSTÓW

12:40 – zbiórka uczniów – Rynek, przed tylnymi schodami Ratusza

12:40 – 12:50 – konkursy z nagrodami (do wygrania zaproszenia na koncerty: Comy, Tabu, Decapitated, Sławomira oraz inne nagrody, m.in. poduszki z logotypem „Zakochani w Opolu”)

12:50 – próba układu choreograficznego

13:00 – uroczyste zatańczenie poloneza

13:30 – 13:45 – wspólne zdjęcie maturzystów, następnie wręczenie certyfikatów oraz słodkiej niespodzianki

2019-02-11 14:15:42
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.