Informacja z przebiegu LIV sesji Rady Miasta Opola | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Informacja z przebiegu LIV sesji Rady Miasta Opola

LIV sesja Rady Miasta Opola odbyła się 28 grudnia 2017 roku, a przewodniczył jej radny Marcin Ociepa Przewodniczący Rady Miasta Opola

Na LIV sesji Rada Miasta Opola podjęła uchwały m.in.:

  • w sprawie korekty budżetu,
  • w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego,
  • w sprawie wykazu wydatków nie wygasających z upływem roku budżetowego,
  • w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla Śródmieścia VIIa – Piast w Opolu.

Ponadto Rada Miasta Opola nadała odznakę honorową „Za Zasługi dla Miasta Opola” panu Adamowi Pieszczukowi, radnemu miasta Opola VI kadencji, który zmarł nagle w dniu 9 września 2017 r.

Istotną kwestią, nad którą radni miasta Opola debatowali na LIV sesji Rady Miasta to także wyrażenie zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Komprachcice o utworzeniu wspólnej Straży Miejskiej .

Poza tym Rada Miasta Opola nadała nazwy dwóm placom publicznym w Opolu i tak:

  • plac przy skrzyżowaniu ulic publicznych Norweskiej i Namysłowskiej nazwano „Rondo im. Józefa Pękali” wieloletniego prezesa Elektrowni Opole;
  • plac przy skrzyżowaniu ulic publicznych Wrocławskiej i Brzeskiej nazwano „Rondo im. Rodłaków” – w związku ze zbliżającą się 95. rocznicą powołania I Dzielnicy Związku Polaków
    w Niemczech z siedzibą w Opolu, która przypada na 18 lutego 2018 r.

Rada Miasta Opola nie przychyliła się do wniosku ¼ składu Rady o odwołanie radnego Krzysztofa Kawałki z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta Opola, ponieważ w głosowaniu w którym udział wzięło 30 radnych za wnioskiem zagłosowało 13 radnych, 16 radnych było przeciwnych, a 1 głos był nieważny.

Również na posiedzeniu LIV sesji Rada Miasta Opola nie podjęła uchwały zgłoszonej w ramach inicjatywy obywatelskiej w sprawie nadania Jackowi Kurskiemu statusu persona non grata, bowiem za podjęciem uchwały głosowało 9 radnych, 16 było przeciwnych, a 4 radnych wstrzymało się od głosowania.

2017-12-29 09:03:43
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.