Wyszukiwarka

Spotkanie ze Sławomirem Idziakiem

Idziak Slawomir

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z Panem Sławomirem Idziakiem należącym do grona najbardziej utalentowanych polskich filmowców. Jest autorem zdjęć do ponad 50 filmów fabularnych, za które otrzymał liczne wyróżnienia. Przez lata współpracował jako operator z reżyserami takimi jak Krzysztof Kieślowski, Krzysztof Zanussi i Andrzej Wajda.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych: mieszkańców, adeptów sztuk wizualnych, przedstawicieli organizacji pozarządowych reprezentujących opolskie środowisko filmowe oraz dziennikarzy.

W ramach współpracy miasta z organizacjami pozarządowymi w zakresie promocji miasta Fundacja Film Spring Open Pana Sławomira Idziaka zrealizuje w naszym mieście projekt pt. Mieszkańców Opola Portret Własny“. Projekt został zauważony, doceniony i wybrany przez komisję do realizacji.

Wyjątkowość projektu polega na maksymalnym angażowaniu mieszkańców Opola przy wykorzystaniu najnowszej technologii oraz wiedzy profesjonalnej ekipy filmowej i osobistym udziale mistrza Pana Sławomira Idziaka.

Grupa zainteresowanych praktyczną edukacją audiowizualną uczestników (m.in. studenci Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego) – około 15-18 osób związanych z Opolem pod opieką pedagogów – znanych profesjonalistów, zrealizuje projekt filmowy (dokumentalny lub fabularny), którego tematem jest Opole od fazy scenariusza poprzez realizację, post-produkcję kończąc na internetowej dystrybucji. Proponowane zadanie realizowane będzie przez dwa tygodnie w 2017 roku.

Zadanie zrealizowane zostanie na pokładzie Cinebusa – autobusu służącego do produkcji filmów, posiadającego najnowocześniejszy sprzęt audiowizualny.

Rezultatem będzie, grupowy film na temat Opola. Realizatorzy będą zachęcać mieszkańców aby dołączyli do zabawy i sami realizowali filmy za pomocą telefonów komórkowych.

Zachęcamy do udziału w spotkaniu!

23 marca 2017 r. godz. 17:00

Sala kameralna Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu

2017-03-23 17:00
2017-03-21 12:18:24
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.