Spektakl: Tancerka | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Spektakl: Tancerka

tancerka

14.03.2018r., godz. 18:00 - Teatr Laki i Aktora w Opolu

Wstęp: 15 zł ulgowy / 18 zł normalny
             wiek odbiorców: od 18 lat

Opis:
tekst Artur Pałyga
inspirowane opowiadaniem pt.: „Tancerka” O. Tokarczuk
reżyseria Mariola Ordak-Świątkiewicz
muzyka Marcin Mirowski
scenografia Eva Farkašová
projekcje multimedialne Wojciech Świątkiewicz

OBSADA:
Barbara Lach
„Tancerka” to przedstawienie szczególne. Impulsem, oraz inspiracją do powstania spektaklu stało się opowiadanie znakomitej, współczesnej polskiej pisarki, Olgi Tokarczuk; jego dramaturgiczna wersja, adaptacja to z kolei dzieło Artura Pałygi. Nad tekstem „Tancerki” i jego przeniesieniem na scenę w OTLiA pochyliły się aktorki naszego teatru – Mariola Ordak-Świątkiewicz, która zajęła się jego reżyserią oraz Barbara Lach – odtwórczyni głównej roli. Starsza kobieta, tancerka, wspomina swoje życie, przeżywa raz jeszcze emocje związane ze swoimi bliskimi, szczególnie z ojcem. Odnajdywanie w życiu sensu,  dobra, porozumienia to dramatyczny, ale nie pozbawiony ciepła i humoru proces, który  obserwujemy na scenie.

Przedstawienie adresowane do widzów dorosłych i młodzieży wpisuje się swoją problematyką w świat złożonych, psychologicznych, rodzinnych i emocjonalnych międzyludzkich relacji. „Tancerka” jest przejmującą, teatralną opowieścią o mijającym czasie, o sztuce, o miłości i o pamięci. Szczegóły na: http://teatrlalki.opole.pl/spektakl/tancerka/

2018-03-14 18:00
2018-02-02 11:50:07
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.