Wyszukiwarka

Firefighter Combat Challenge

Firefighter Combat Challenge

Strażacki świat w Opolu

Przez dwa dni opolski rynek zdominują strażacy służby zawodowej i ochotniczej. Przed nami zawody i festyn w jednym. Wszyscy opolanie i goście są oczywiście zaproszeni!

Zapraszamy 6 i 7 maja

Zawody sportowo-pożarnicze odbędą się w formie konkurencji Firefighter Combat Challenge (FCC). Rywalizować będą strażacy z zawodowych i ochotniczych straży pożarnych oraz z zakładowych służb ratowniczych. Spotykamy się na opolskim rynku w dniach 6 i 7 maja w godzinach 11.00 – 19.00. Konkurencje rozgrywane będą w różnych kategoriach wiekowych.

Atrakcje dla najmłodszych

Równolegle będą toczyły się mini zawody skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zostanie dla nich utworzony tor stanowiący miniaturę tego dla profesjonalnych zawodników FCC. Najmłodsi uczestnicy będą mogli zmierzyć się m.in. z nadmuchiwanym zamkiem do wspinania, ciężarem przesuwanym młotem oraz nawodnionym wężem strażackim. Dzieci będą mogły spróbować swoich sił na specjalnie przygotowanych torach w bliźniaczo podobnych (do dorosłych) konkurencjach.

Premiera w Opolu

Komenda Miejska PSP w Opolu już dwukrotnie organizowała na opolskim rynku piknik strażacki w czasie obchodów Dni Opola. Impreza odbywała się w ciągu jednego dnia i cieszyła się wielkim zainteresowaniem dzieci i rodziców – mówi bryg. PSP w Opolu Leszek Koksanowicz. – Tym razem zdecydowaliśmy się na imprezę dwudniową. Równolegle odbędą się zawody Firefighter Combat Challenge. W Polsce takie zawody rozgrywane są od 9 lat. Dotąd były w pięciu miastach. Dla Opola będzie to premiera. Polscy strażacy należą do światowej czołówki zawodników startujących w FCC. Swój udział zapowiedziało około 200 zawodników z Polski i Europy. Mężczyzn i kobiet – dodaje.

Dwudniowa rywalizacja połączona będzie z pokazem ratownictwa, instruktażem udzielania pierwszej pomocy oraz innymi działaniami edukacyjnymi organizowanymi przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Opolu oraz regionalne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zawody organizowane są w ramach projektu „Bezpieczne pogranicze – współpraca jednostek ratowniczych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska. Partnerami projektu jest Miasto Opole i Spolek HATASPO – jednostka OSP z Dub nad Moravou.

2017-05-06
2017-05-07
2017-04-26 12:12:35
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.