Wyszukiwarka

Weryfikujemy zgodność z prawem prowadzoną wycinkę drzew i krzewów

krajobraz, trawa, niebo

Uruchamiamy kontakt  dla mieszkańców Opola, którzy zauważą budzącą wątpliwości  co do zgodności z prawem wycinkę drzew  i krzewów. Prosimy, by informacje na ten temat przekazywane były pod  adres osr@um.opole.pl.

Dodatkowe informacje:

„W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. z 2016 r. poz. 2249) –  od 1 stycznia 2017 r. nie jest wymagane uzyskanie zezwolenia na usunięcie:

  • drzew lub krzewów, rosnących na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane na cele niezwiązane z prowadzeniem działalności gospodarczej;
  • krzewu albo krzewów rosnących w skupisku, o powierzchni do 25 m2;
  • drzew, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza:
    a) 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platana klonolistnego,
    b) 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew;
  • drzew lub krzewów usuwanych w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.

Wiele z prowadzonych w tym czasie wycinek budzi jednak niepokój mieszkańców. Adres uruchomiony został po to, by na bieżąco weryfikować zgodność z prawem prowadzonych wycinek.

2017-03-10 13:58:29
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.