Wyszukiwarka

Rusza Budżet Obywatelski dla Nowego Opola

BO nowe opole Plakat

Dialog z mieszkańcami i wsłuchiwanie się w ich potrzeby to jeden z nadrzędnych celów Miasta Opola. Dlatego tak ważne jest integrowanie mieszkańców i zapraszanie do współdecydowania o mieście. Taką możliwość daje między innymi Budżet Obywatelski.

Dziś Prezydent Miasta Opola uruchomił kolejną edycje Budżetu Obywatelskiego, tym razem dedykowaną mieszkańcom sołectw przyłączonych do Opola z dniem 1 stycznia 2017 r.

Konferencja BO 2018

Kwota do wykorzystania wynosi 500 000  zł. Koszt realizacji zgłoszonego zadania nie może przekroczyć kwoty 50 000 zł.

Nabór zadań potrwa  14 marca 2017 r.  Formularz zgłoszeniowy zadania poparty podpisami 15 mieszkańców Opola należy złożyć w Centrum Dialogu Obywatelskiego lub przesłać skan na adres ngo@um.opole.pl. Uprawnionymi do zgłaszania zadań  i głosowania nad zadaniami są mieszkańcy ,,Nowego Opola’’, którzy ukończyli 16 lat.

Głosowanie rozpocznie się 9 maja i potrwa 10 dni.  Ogłoszenie wyników nastąpi 31 maja.

Zgłoszone zadania muszą być:

  • zgodne z prawem,
  • zlokalizowane na terenach ,,Nowego Opola’’,
  • o zakresie możliwym do realizacji od momentu ogłoszenia wyników głosowania do końca 2017 r., – ogólnodostępne dla mieszkańców.

W jednym sołectwie mogą zostać zrealizowane maksymalnie 3 zadania.

Dodatkowo w celu ułatwienie mieszkańcom kontaktu z urzędnikami w ramach realizacji procedury Budżetu Obywatelskiego, zapraszamy na spotkanie otwarte w dniu 21 marca  o godzinie 16:00, które odbędzie się w Ratuszu w sali 203.

Kolejna nowość to dzień otwarty w Centrum Dialogu Obywatelskiego: sobota 25 marca 2017, godz. 7:30 do 15:30.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem oraz niezbędnym załącznikami.

2017-03-10 14:31:07
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.