Program szczepień profilaktycznych przeciwko pneumokokom | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Program szczepień profilaktycznych przeciwko pneumokokom

Miasto Opole w 2018 będzie kontynuowało szczepienia przeciwko pneumokokom u dzieci od 7 miesiąca życia urodzonych przed dniem 1 stycznia 2017 r. uczęszczających do publicznych i niepublicznych żłobków na terenie miasta Opola  (z wyłączeniem dzieci, u których wcześniej pełny cykl szczepień został sfinansowany ze środków budżetu państwa). Z uwagi na objęcie dzieci urodzonych od 2017 r. obowiązkowymi szczepieniami przeciwko pneumokokom finansowanymi z budżetu państwa, program na 2018 r. przewiduje jedynie kontynuację szczepień rozpoczętych w latach 2016-2017.

Każdorazowe podanie szczepionki poprzedzone jest badaniem lekarskim kwalifikującym do szczepienia (liczba dawek szczepionki uzależniona jest od wieku dziecka według przyjętego schematu zgodnego ze wskazaniami producenta szczepionki).

Szczepienia oraz badania lekarskie odbywają w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Centrum” w Opolu przy ul. Kościuszki 2.

Wszelkich szczegółowych informacji na temat realizacji Programu profilaktyki zakażeń pneumokokowych udziela koordynator akcji szczepień w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Centrum” w Opolu  (tel. 77 40 20 390).

2018-02-01 11:05:37
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.