Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) | www.Opole.pl

Wyszukiwarka

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)

Program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)

Miasto Opole w 2018 r. kontynuuje działania związane z profilaktyką raka szyjki macicy.

Z bezpłatnych szczepień profilaktycznych w roku bieżącym  mogą skorzystać dziewczęta  urodzone  w 2006 roku (12 – latki):

  1. uczęszczające do szkół na terenie miasta Opola,
  2. zameldowane w mieście Opolu i uczęszczające do szkół poza terenem miasta Opola.

Warunkiem wykonania szczepienia jest  przeprowadzenie u pacjenta prawidłowej kwalifikacji, która polega  na zebraniu wywiadu oraz wykonaniu  podstawowego badania lekarskiego.

Szczepienia i badania kwalifikacyjne prowadzi w roku bieżącym również zespół pielęgniarek i lekarzy z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Centrum” w Opolu przy
ul. Kościuszki 2 na podstawie umowy zawartej  z miastem Opole

Wzorem lat ubiegłych w ramach Programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV)  odbywają się w szkołach spotkania edukacyjne skierowane do dziewczynek  z rocznika 2006 oraz ich rodziców/opiekunów prawnych, podczas których można  uzyskać dodatkowe informacje na temat szczepionki przeciw wirusowi HPV oraz programu szczepień.

Wszelkich szczegółowych informacji na temat realizacji Programu  udziela koordynator akcji szczepień w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Centrum” w Opolu  (tel. 77 40 20 390).

2018-02-01 11:32:43
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.