Wyszukiwarka

Program Dni Opola 2017

Dni Opola 2017

Dni Opola rozpoczną się już 18 maja w czwartek i potrwają do niedzieli 21 maja. To wyjątkowe święto 800-letniego Opola. To również święto wszystkich jego mieszkańców, dlatego każdy znajdzie w programie coś dla siebie.

18 MAJA, czyli balonowe show
W tym roku Dniom Opola towarzyszyć będzie niezwykłe wydarzenie: OPOLE BALLOON CHALLENGE 2017 połączone z Fiestą Balonową, które ściągnie do naszego miasta najlepsze ekipy balonowe. Kolorowa parada balonów przejedzie ulicami naszego miasta, by o godz. 21.00 na Placu im. Jana Pawła II zainaugurować uroczyście wraz z Prezydentem Opola oba te wydarzenia. Towarzyszyć temu będzie ognisty koncert zespołu GIRLS ON FIRE, na który zapraszamy o godz. 20.00. Plac im. Jana Pawła II aż do niedzieli przyciągać będzie wieloma „balonowymi” atrakcjami (np. wzloty na uwięzi)!

19 MAJA, czyli krawaciarze i karaoke
W ramach piątkowych obchodów Dni Opola w samo południe, na Błoniach Politechniki Opolskiej, wspólnie spróbujemy pobić oficjalny rekord: 800 krawatów na 800-lecie Opola. Wszyscy „krawaciarze” obecność obowiązkowa!
19 maja to już tradycyjnie dzień naszych seniorów, którzy od godz. 17.00 zawładną Placem Wolności (przed pomnikiem). W ramach KARAOKE 50 + będą śpiewać największe przeboje opolskich festiwali, a zwycięzca otrzyma z rąk prezydenta kryształowy mikrofon. Będą również zdrowo gotować ze znanym kucharzem oraz w ramach pokazu prezentować najnowsze trendy mody. Okrasi to występ przystojnego Męskiego Zespołu Estradowego CAMERTON.
Do spędzenia piątkowego popołudnia w plenerze zaprosimy rodziny z dziećmi. W parku na Placu Wolności (przed Miejską Biblioteką Publiczną) czeka Piknik Rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dużych i małych: gry i zabawy, animacje, spotkanie z dinozaurem, malowanie twarzy, pokazy baniek mydlanych, ściana wspinaczkowa, szczudlarze, itd.
O godz. 20.00, amatorów dobrej muzyki zapraszamy do Amfiteatru na wyjątkowy koncert: WOJTEK MAZOLEWSKI & GOŚCIE NA 800-LECIE OPOLA. Bilet wstępu: 10 zł w kasie NCPP.
Zaś wszystkich kinomanów zapraszamy na wieczorne kino plenerowe do Galerii Sztuki Współczesnej, gdzie o godz. 21.30 przygotowano pokaz filmu: „Co robimy w ukryciu”, reż. J. Clementa, T. Waititi.

20 MAJA, czyli Opole– miasto dobrej energii
W sobotę kolejna nowość dla mieszkańcówi gości. Na opolskim Rynku skumuluje się dobra energia w ramach przygotowanego przez TAURON multimedialnego eventu OPOLE – MIASTO DOBREJ ENERGII. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w naszym mieście, które przez całą sobotę i niedzielę będzie zapraszać do odwiedzenia niezwykłego parku energii (nowoczesne technologie napędzane energią opolan, wieczorne widowisko w technice mappingu 3D, muzyka na żywo).
W sobotni wieczór w swoje podwoje ponownie zaprosi Amfiteatr. Na tarasie odbędzie się SIESTA, w trakcie której będzie można również obserwować niezwykłe widowisko: NIGHT GLOW czyli nocny pokaz balonów, które wystartują z polderu w zakolu Odry i zawładną przestrzenią nad całym miastem!
Nocą z soboty na niedzielę nie pozwolą nam zasnąć atrakcje przygotowane w ramach NOCY MUZEÓW – NA TROPIE HISTORII OPOLA.

21 MAJA, czyli potańcówka
W niedzielę zapraszamy na uroczyste zakończenie Dni Opola. Nad Stawkiem Zamkowym, przy ul. Barlickiego, od godz. 16.00 będzie można wysłuchać niezwykłego koncertu: MOJEMU MIASTU, który przygotowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu oraz zespoły z miast partnerskich Opola. To swego rodzaju hołd złożony naszemu miastu z okazji jubileuszu 800-lecia jego istnienia.W niedzielne popołudnie wrócimy również do tradycji niedzielnych potańcówek. O godz. 18.00, również nad Stawkiem Barlickiego, odbędzie się OPOLSKA PRYWATKA, której uczestnicy, po udanej zabawie tanecznej, będą mogli obejrzeć występ Teatru Tańca i Ruchu MANTIKORA, a następnie wspólnie wypuścić na wodę płonące lampiony, co w połączeniu z widowiskowym pokazem sztucznych ogni stanowić będzie uroczyste zakończenie Dni Opola 2017.

A TO NIE WSZYSTKO!
To tylko niektóre propozycje z bogatego programu tegorocznych Dni Opola. Warto wspomnieć również o ciekawych spacerach po naszym mieście: w piątek, o godz. 16.00 SZLAKIEM KAROLA MUSIOŁA poprowadzi T.J. Rogoża, a w sobotę o godz. 11.00 można po spacerować po RYNKU STAREGO MIASTA w towarzystwie A.Hamady.
W obchody Dni Opola włączył się również Młodzieżowy Dom Kultury, który jak co roku zaprasza przez cały weekend do swojego OGRODU ZABAW.
Również Galeria Sztuki Współczesnej oraz Miejska Biblioteka Publiczna przygotowały bogatą ofertę eventów artystycznych, warsztatów oraz rodzinnych spotkań.
Natomiast Opolski Teatr Lalki i Aktora zaprasza na dwa wyjątkowe spektakle: w piątek, o godz. 18.00 „SZELMOSTWA SKAPENA” (bilet wstępu 5 zł) a w sobotę, o godz. 16.00 „KOLOROWI LUDZIE”(bilet wstępu 5 zł).

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA!
Dni Opola 2017 r.
Dni Opole 2017 r.

Dni Opola 2017

2017-05-19 09:24:18
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.